Verslas

2015.09.08 13:45

Vilniaus meras dėl „Start Vilniaus“ NT sandorių kreipėsi į prokurorus

BNS 2015.09.08 13:45

Vilniaus meras Remigijus Šimašius prokurorų prašo ištirti savivaldybės valdomos įmonės „Start Vilnius“ nekilnojamojo turto sandorius.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius prokurorų prašo ištirti savivaldybės valdomos įmonės „Start Vilnius“ nekilnojamojo turto sandorius.

Mero atstovas spaudai Aleksandras Zubriakovas BNS informavo, kad kreipimąsi Vilniaus apygardos prokuratūrai meras išsiuntė trečiadienį.

Pirmadienį Vilniaus savivaldybės administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė BNS teigė, kad abejonių dėl „Start Vilniaus“ parduodamo turto kilo praėjusią savaitę. Pasak jos, miesto valdžia įmonei nurodė aukcione pardavinėti nekilnojamąjį turtą aukštesnėmis kainomis nei ji buvo nustačiusi.

A. Vaitkunskienės teigimu, savivaldybė taip pat nagrinėja anksčiau „Start Vilniaus“ parduoto NT sandorius.

Portalas 15min.lt pirmadienį pranešė, kad dėl galimų finansinių machinacijų atleidžiamas įmonės direktoriaus pavaduotojas Rimantas Jurkšas – jo įmonė per paskolos sandorį iš „Start Vilniaus“ įsigijo nekilnojamojo turto.

Dėl faktų apie galbūt neskaidrų Vilniaus savivaldybės turto privatizavimą į prokurorus kreipėsi ir buvusio Vilniaus  mero Artūro Zuoko partija Lietuvos laisvės sąjunga.

Buvusi Vilniaus valdžia į „Start Vilniaus“ kapitalą šiemet investavo apie 10 mln. eurų. Tuo metu Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) kovą nutarė, kad savivaldybė 2012 metais neteisėtai padidino įmonės kapitalą, perleisdama įmonei nekilnojamąjį turtą.

„Start Vilnius“ kontroliuoja bendrovę „Air Vilnius Group“, kuri valdo 68,73 proc. bankrutuojančios oro bendrovės „Air Lituanica“ kapitalo. „Start Vilniui“ taip pat priklauso bendrovės „VIIZ“, „Vilniaus sporto projektai“ bei Šiaurės miestelio technologijų parkas.