Verslas

2019.05.01 10:03

Visi šilumos aukciono dalyviai pirmenybę biokurui įsigyti turės teikti biržai „Baltpool“

ELTA 2019.05.01 10:03

Nuo trečiadienio įsigalioja naujoji tvarka, kuri numato, kad visi šilumos aukciono dalyviai, įsigydami šilumos gamybai reikalingą biokurą, turės teikti pirmenybę prekybos biokuru biržai „Baltpool“.

Iki šiol tai privaloma buvo tik reguliuojamiems šilumos gamintojams. Nereguliuojami nepriklausomi šilumos gamintojai pernai tik apie 6 proc. biokuro įsigijo per biržą.

Energetikos ministerija pažymi, kad visi rinkos dalyviai ir toliau galės sudaryti tiesioginius dvišalius, vadinamuosius užbiržinius sandorius, jeigu juose biokuro kaina bus mažesnė nei tuo metu esanti vidutinė biokuro kaina „Baltpool“ biržoje. Taip pat numatytas vienų metų pereinamasis laikotarpis jau sudarytiems iki įstatymo įsigaliojusiems dvišaliams sandoriams įvykdyti.

Energetikos ministerijos parengtam Energijos išteklių rinkos įstatymo pakeitimui, pagal kurį visi šilumos gamintojai biokurą privalės įsigyti vienodomis konkurencinėmis sąlygomis, Seimas pritarė balandžio 26 d.

„Šilumos vartotojų interesai yra patys svarbiausi. Ministerijos atsakomybė yra užtikrinti, kad visiems rinkos dalyviams galiotų vienodos, skaidrios ir sąžiningos taisyklės. Iš to laimi galutinis vartotojas“, – Energetikos ministerijos pranešime teigė energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Priimtu įstatymo pakeitimu toliau įgyvendinamas 2018 m. patvirtintoje Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje numatytas šilumos ūkio srities plėtojimo principas, kad šilumos gamintojai energijos išteklius įsigytų skaidriausiu ir konkurencingiausiu būdu, taip užtikrinant mažiausius kaštus šilumos vartotojams.