Verslas

2015.06.17 12:17

V. Dombrovskis: nepasiekusi susitarimo su ES, Graikija gali grįžti į recesiją

BNS 2015.06.17 12:17

Graikijai nepavykus susitarti su Europos Sąjunga (ES) dėl šalies skolų, ši valstybė gali vėl grįžti į recesiją, sako už eurą ir socialinį dialogą atsakingas eurokomisaras Valdis Dombovskis.

Graikijai nepavykus susitarti su Europos Sąjunga (ES) dėl šalies skolų, ši valstybė gali vėl grįžti į recesiją, sako už eurą ir socialinį dialogą atsakingas eurokomisaras Valdis Dombovskis.

„Dėl derybų su Graikija manome, kad dabar iš tiesų reikia graikų politinės valios, kad būtų pasiektas galutinis susitarimas. (...) Per pastarąjį pusmetį į šalį grįžo finansinis nestabilumas ir dėl to sulėtėjo ekonomikos aktyvumas. Anksčiau prognozavome, kad šalies ekonomika augs 2,5 proc., tačiau naujausiose pavasario prognozėse jis sumažintas iki 0,5 procento. Jei šis neapibrėžtumas tęsis ir nebus pasiektas susitarimas, yra tikimybė, kad Graikija grįš į recesiją“, – antradienį žurnalistams sakė Lietuvoje viešintis V. Dombrovskis.

Pasak jo, dėl šios priežasties labai svarbu, kad susitarimas būtų pasiektas.

„Programos priemonės yra lanksčios. Jei graikų atstovai turi problemų dėl tam tikrų priemonių, galima jas pakeisti kitomis priemonėmis. Tačiau labai svarbu, kad Graikijos pareigūnai komunikuotų ne tik tai, ko nenori daryti, bet ir tai, ką norėtų daryti vietoj to. EK savo ruožtu toliau mėgins pasiekti susitarimą su Graikija“, – kalbėjo EK pirmininko pavaduotojas.

V. Dombrovskio teigimu, šiuo metu EK nesvarsto kitų scenarijų, kaip tik tą, pagal kurį Graikija lieka euro zonoje.

„Vis dėlto svarbu pažymėti, kad laikas greitai senka, programa buvo pratęsta iki birželio pabaigos, o dabar jau birželio vidurys. (...) Suprantama, kad kai kurios valstybės narės nerimauja, Euro grupėje diskutuojamos ir galimos mažiau priimtinų scenarijų pasekmės“, – teigė V. Dombrovskis.

Anksčiau patvirtinta 240 mlrd. eurų vertės Graikijos finansinio gelbėjimo programa nustos galioti birželio 30 dieną, o kad Atėnai gautų paskutinę išmoką, jie turi susitarti dėl reformų iki ketvirtadienio, kai pagalbos programoje svarbų vaidmenį atliekančių 19 euro zonos šalių finansų ministrai susitiks Liuksemburge.