Verslas

2019.04.29 14:39

Lietuvos bankas suteikė licenciją fintech platformai „Sonect“

ELTA2019.04.29 14:39

Lietuvos banko (LB) valdyba išdavė elektroninių pinigų įstaigos licenciją steigiamai bendrovei „Sonect Europe“, mokėjimo įstaigos licenciją bendrovei „Changer4u“ bei papildė bendrovės „IBS Lithuania“ turimą elektroninių pinigų įstaigos licenciją, suteikiant teisę vykdyti daugiau Mokėjimų įstatyme nustatytų paslaugų.

Kaip pranešė Lietuvos bankas, bendrovė „Sonect Europe“ planuoja vykdyti veiklą Lietuvoje ir Europos Sąjungoje, o pagrindinis jos tikslas – leisti klientams įnešti pinigus į savo mokėjimo sąskaitą ar elektroninę piniginę ir išsiimti juos naudojantis mobiliąja programėle bei virtualiuoju bankomatu.

Bendrovė „Sonect Europe“ ketina prisijungti prie Lietuvos banko valdomos mokėjimo sistemos CENTROlink ir ja naudotis atlikdama SEPA mokėjimus.

Tuo metu bendrovė „Changer4u“, gavusi mokėjimo įstaigos licenciją, leidžiančią vykdyti pinigų perlaidas ir teikti valiutos keitimo paslaugą, ketina suteikti klientams galimybę iš vienoje elektroninių pinigų įstaigoje ar banke jo turimos sąskaitos pervesti el. pinigus į kitoje elektroninių pinigų įstaigoje arba banke to paties kliento turimą sąskaitą. Be to, klientai, tokiu būdu siunčiantys pinigus, galės lengvai konvertuoti valiutas.

Papildžius bendrovės „IBS Lithuania“ licenciją ir suteikus jai teisę vykdyti daugiau Mokėjimų įstatyme nustatytų paslaugų, bendrovė ketina diegti kinišką elektroninių piniginių (tokių kaip WeChat Pay, Alipay ir pan.) modelį Lietuvoje.

Papildžius licenciją, „IBS Lithuania“ suteiks galimybę internetiniams prekybininkams priimti mokėjimus iš kiniškų elektroninių piniginių, išduos debeto mokėjimo korteles savo klientams, sudarys ES rezidentams galimybę siųsti lėšas į Kiniją ir gauti jas išjos, taip pat papildyti savo sąskaitą bendrovėje grynaisiais pinigais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.