Verslas

2015.06.17 12:14

V. Dombrovskis pateikė patarimų Lietuvai

LRT RADIJAS, LRT.lt, ELTA2015.06.17 12:14

Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Valdis Dombrovskis teigia, kad Lietuva turėtų daugiau dėmesio skirti tarptautiniam konkurencingumui, darbo santykių liberalizavimui ir mokestinės bazės išplėtimui.

Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Valdis Dombrovskis teigia, kad Lietuva turėtų daugiau dėmesio skirti tarptautiniam konkurencingumui, darbo santykių liberalizavimui ir mokestinės bazės išplėtimui.

Kartu jis prognozuoja, kad Lietuvos bendrasis vidaus produktas šiemet augs dviem ir aštuoniomis dešimtosiomis procento. Kalbėdamas Vilniuje surengtoje konferencijoje, V. Dombrovskis pabrėžė, kad įsivedus eurą, Lietuvos ekonomikos augimo neįmanoma atsieti nuo padėties visoje euro zonoje, o bendra valiuta didina viso Baltijos regiono ekonominį patrauklumą.

Anot V. Dombrovskio, didžiausią grėsmę Bendrijos ekonominiam augimui kelia neapibrėžtumas dėl Rytų Ukrainos konflikto, nestabilios padėties Šiaurės Afrikoje ir konkurencinio spaudimo iš Azijos bei Šiaurės Amerikos šalių.

Su V. Vasiliausku aptarė, kaip skatinti ekonomikos augimą

Euro zonos ekonomikos atsigavimas stiprėja, tačiau kad būtų užtikrintas tvarus ekonomikos augimas, kiekviena šalis turi įgyvendinti struktūrines reformas, kalbėjo V. Dombrovskis ir V. Vasiliauskas.

„Įsivesdama eurą Lietuva atvertė naują istorijos puslapį. Viena iš svarbiausių Lietuvos valdžios užduočių – artimiausiais metais tęsti pajamų artinimą prie Europos lygio. Pagrindinis visos mūsų ekonomikos politikos tikslas yra didinti piliečių gerovę. Svarbu užtikrinti, kad žmonės jaustų, jog atsigavimas vyksta tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje, ir pasitikėtų ateitimi“, – teigė V. Dombrovskis.

„ECB ir euro zonos šalių centrinių bankų įgyvendinama skatinamoji politika jau duoda rezultatų, tačiau vien pinigų politikos priemonių nepakanka, kad būtų užtikrintas ilgalaikis ūkio augimas. Svarbu, kad Lietuva ir kitos valstybės nelaukdamos, kol užklups krizė, imtųsi įgyvendinti sudėtingas, būtinas struktūrines reformas“, – sakė V. Vasiliauskas.

Pasak jo, konkrečius receptus, kaip didinti konkurencingumą ir siekti tvaraus augimo, jau daugybę metų teikia Europos Komisija, Tarptautinis valiutos fondas ir kitos institucijos, tačiau ryžto rekomendacijas įgyvendinti visa apimtimi trūksta.

Susitikimo dalyviai aptarė ekonominės ir fiskalinės politikos koordinavimo Europos Sąjungoje ciklo, vadinamo Europos semestru, klausimus, naujausias EK rekomendacijas Lietuvai vykdant ekonominę politiką, taip pat naujausias EK ir Lietuvos banko ekonomines prognozes.

2009-2014 m. V. Dombrovskis buvo Latvijos ministras pirmininkas, nuo 2014 m. lapkričio 1 d. eina EK pirmininko pavaduotojo, atsakingo už euro reikalus ir socialinį dialogą, pareigas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.