Verslas

2015.09.08 13:45

„Achema“ nusprendė pradėti mokėti SGDT saugumo dedamosios mokestį

ELTA, LRT.lt 2015.09.08 13:45

Akcinės bendrovės „Achema“ valdyba priėmė sprendimą pradėti mokėti nuo 2014 m. gruodžio mėnesio įstatymais įtvirtintą Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo saugumo dedamosios mokestį.

Akcinės bendrovės „Achema“ valdyba priėmė sprendimą pradėti mokėti nuo 2014 m. gruodžio mėnesio įstatymais įtvirtintą Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo saugumo dedamosios mokestį.

Pasak bendrovės „Achema“ valdybos nario, koncerno „Achemos grupė“ ekonomikos ir finansų direktoriaus, laikinai vykdančio generalinio direktoriaus funkcijas Audriaus Bendaravičiaus, šiam sprendimui buvo ilgai ir nuosekliai ruošiamasi.

„Akcinė bendrovė „Achema“ besąlygiškai visada palaikė ir palaiko SGD terminalo poreikį ir būtinybę užtikrinti Lietuvos energetinį saugumą. Iki šiol visos diskusijos rėmėsi mūsų noru rasti geriausius Lietuvai, žvelgiant iš ilgalaikės ekonominės perspektyvos, SGDT veiklos užtikrinimo ir finansavimo mechanizmo modelius. Kadangi derybinėje grupėje su Vyriausybės atstovais jau pasistūmėta konkretesnių variantų analizės link, manome, kad mūsų bendrovės geros valios parodymas bus žingsnis tolesnio sėkmingo bendradarbiavimo ir racionalių sprendimų priėmimo link“, – sako A. Bendaravičius.

Anot bendrovės pranešimo, nors šiuo metu AB „Achema“ ir negauna dujų iš SGD terminalo, tačiau, įvertinus ne kartą „Klaipėdos naftos“ skelbtas galimas rizikas dėl lėšų trūkumo SGD terminalo veiklai, „Achema“, kaip lietuviško kapitalo įmonė, yra pasirengusi prisidėti prie nacionalinių interesų užtikrinimo.

Detalų mokėjimų grafiką ir sąlygas numatomas patvirtinti po bendrų pasitarimų su „Klaipėdos naftos“ ir Energetikos ministerijos vadovybe.

Šiuo metu SGD terminalo veiklos pastovių eksploatavimo sąnaudų kompensavimo klausimai yra nagrinėjimo stadijoje, vyksta konsultaciniai darbai su Lietuvos ir užsienio energetikos bei ekonomikos ekspertais.

„Energetikos ministerija teigiamai vertina žinią, kad „Achemos“ valdyba įsiklausė į raginimus ir pagaliau nusprendė vykdyti prievolę, kurią nuo pat atsiradimo vykdo visi kiti dujų vartotojai. Ministerija visada laikėsi ir tebesilaiko pozicijos, kad jokiam vartotojui neturi būti taikomos išimtys kitų vartotojų sąskaita. Apie ateitį su „Achema“ galėsime diskutuoti tuomet, kai bus padengti tiekimo saugumo dedamosios įsiskolinimai. Iki šiol konkretūs variantai, kaip būtų galima keisti SGD terminalo finansavimą, nebuvo svarstomi. Tačiau ministerija nuolat analizuoja situaciją rinkoje bei išklauso rinkos dalyvių siūlymus“, – sakė energetikos ministras Rokas Masiulis.