Verslas

2015.09.08 13:45

Perspėja: „Akropolis“ gali virsti azartinių lošimų meka

ELTA 2015.09.08 13:45

Nacionalinė alkoholio ir tabako kontrolės koalicija (NATKK) kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą ir Vilniaus miesto merą perspėdama, kad „Akropolis“ gali virsti azartinių lošimų meka.

Nacionalinė alkoholio ir tabako kontrolės koalicija (NATKK) kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą ir Vilniaus miesto merą perspėdama, kad „Akropolis“ gali virsti azartinių lošimų meka.

Koalicija atkreipia dėmesį į šių metų balandžio 1 d. Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimą, kuriuo buvo pritarta, kad viename didžiausių sostinės prekybos centrų „Akropolis“, įsikūrusiame Ozo g. 25 esančiose patalpose, būtų steigiami neįvardyti lošimo namai.

„Pabrėžiame, kad šis beprecedentis tarybos sprendimas gali turėti rimtų pasekmių, nes „pamiršusi“ įvardyti konkretų lošimo namų steigėją, Vilniaus miesto savivaldybės taryba iš esmės atvėrė galimybes „Akropolyje“ įsteigti neribotą skaičių šio tipo įstaigų. Ir tai – ne teorinė galimybė.

Kaip šių metų gegužės 21 d. paskelbtoje nutartyje pažymėjo Vilniaus apygardos administracinis teismas, šiuo sprendimu išreikštas Tarybos sutikimas galios visoms bendrovėms, kurios panorės įsteigti lošimo namus Ozo g. 25, Vilnius. Tai reiškia, kad prekybos ir pramogų centras nuo šiol turi realią galimybę pavirsti azartinių lošimų meka“, – rašoma koalicijos kreipimesi.

Koalicijos teigimu, akivaizdu, kad tai prieštarauja pačios Vilniaus savivaldybės nustatytai šio tipo leidimų išdavimo tvarkai, kuri numato tokių leidimų suteikimą konkretiems juridiniams subjektams. Toks sprendimas prasilenkia ir su Azartinių lošimų priežiūros įstatymo nuostatomis, gali nepagrįstai padidinti azartinių lošimų prieinamumą ir priklausomybių nuo azartinių lošimų paplitimą.

Koalicija ragina Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narius elgtis atsakingai ir atsižvelgti į ankstesnės tarybos sprendime paliktą spragą bei ištaisyti klaidą, iš esmės peržiūrėti leidimų azartinių lošimų įstaigoms išdavimo tvarką.

„Azartinių lošimų prevencija neturėtų būti palikta „savieigai“. Ja turi rūpintis ne tik Seimas, Vyriausybė ir kitos valstybinės institucijos, bet ir miestų tarybos bei aktyvios bendruomenės. Miestų tarybos, spręsdamos dėl tokių leidimų išdavimo, turėtų atsižvelgti į konkrečią vietą, kurioje nori steigtis lošimo įstaiga, jos pasiekiamumą, lošimų įstaigų koncentraciją toje teritorijoje“, – teigia Nacionalinė alkoholio ir tabako kontrolės koalicija.