Naujienų srautas

Verslas2019.04.26 22:49

Trumpo patarėjas: JAV ekonomikos augimas suteikia svertų derybose su Kinija

Stiprus Jungtinių Valstijų ekonomikos augimas ir palyginti nedidelė infliacija suteikia Vašingtonui svertų prekybos derybose su Pekinu, mano Baltųjų rūmų patarėjas ekonomikos klausimais Larry'is Kudlow.

„Tikiuosi, kad (prekybos derybose) bus padaryta pažanga, esu santūriai optimistiškas dėl galutinio susitarimo lemties“, - CNBC sakė L. Kudlow.

JAV prekybos įgaliotinis Robertas Lighthizeris ir iždo sekretorius Stevenas Mnuchinas kitą trečiadienį vyks į Pekiną, o gegužės 8-ąją į Vašingtoną derybų atvyks Kinijos vicepremjeras Liu He.

„Kinijos ekonomika jau kurį laiką lėtėja, o JAV ekonomika yra tokiame gerovės cikle, kurio pabaigos nesimato. Taigi, mes manome, kad tai suteiks svertų derybose, tačiau taip pat tikime, kad Kinija gali būti atvira daugeliui gerų prekybos reformų“, - kalbėjo L. Kudlow.

Donaldas Trumpas penktadienį taip pat patikino, kad prekybos derybos su Kinija „vyksta labai gerai“. JAV prezidentas ketvirtadienį taip pat pareiškė greitai susitiksiantis su Kinijos lyderiu Xi Jinpingu, o susitikimo metu vadovai esą pasirašys galutinę prekybos sutartį.

Kalbėdamas apie tokį JAV ir Kinijos lyderių susitikimą, L. Kudlow pabrėžė, kad D. Trumpas pasirašys prekybos sutartį tik tuo atveju, jei ši „bus puiki Amerikai“, o kol kas, pasak jo, taip nėra.

Jungtinės Valstijos kaltino Pekiną verčiant Jungtinių Valstijų bendroves, veikiančias Kinijoje, dalytis technologijomis su vietiniais partneriais ir perduoti intelektinės nuosavybės paslaptis. Pati Kinija tai neigia. D. Trumpo administracijos pareigūnai taip pat prieštarauja Kinijos keliamiems prekybos barjerams, kaip valstybinėms subsidijoms, reguliavimui, verslo licencijavimo procedūroms, prekių standartų priežiūrai ir kitoms praktikoms, kurios esą užveria Kinijos rinką užsienio įmonėms arba suteikia vietos įmonėms nesąžiningą pranašumą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi