Verslas

2019.04.26 17:52

Klaipėdoje – pirmą kartą Lietuvoje užaugintų krevečių degustacija

Klaipėdos universiteto botanikos sode įvyko pirmųjų Lietuvoje užaugintų krevečių degustacija. Visame pasaulyje itin mėgiami vėžiagyviai auginti Klaipėdos mokslo ir technologijų įsteigtame Akvakultūros kompetencijų centre, kur buvo sukurta eksperimentinė krevečių auginimo bazė.

Eksperimentas vykdytas tikintis, kad krevečių auginimu susidomės verslininkai.

LRT žurnalistės Klaipėdoje Astos Kažukauskienės teigimu, šių krevečių lervos į tam skirtas talpyklas buvo įleistos dar praėjusių metų lapkričio mėnesį. Šiuo metu yra užauginta apie 200 kilogramų krevečių, o per visą projektą planuojama užauginti apie 400 kilogramų.

Anot Klaipėdos mokslo ir technologijų parko plėtros vadovo Andriaus Sutniko, kasmet daugybė krevečių  importuojama iš Pietų Azijos ir kitų valstybių, tačiau krevečių auginimas Azijos šalyse neigiamai veikia aplinkosaugą. Anot jo, būtina ieškoti naujų sprendimų.

„Viskas pavyko, kaip planavome [...]. Tikiuosi, kad ši patirtis bus naudinga verslininkams, kurie imsis krevečių auginimo Lietuvoje. Jų susidomėjimas yra, turėjome seminarą, kuriame buvo daug potencialių investuotojų, verslininkai planuoja tokių sistemų plėtra Lietuvoje“ – sako A. Sutnikas.

A. Kažukauskienės aiškinimu, kol kas projekto metu užaugintų krevečių parduotuvėse įsigyti negalima.