Verslas

2019.04.26 12:39

Švedijoje, Danijoje ir Norvegijoje dėl SAS pilotų streiko atšaukta per 600 skrydžių

BNS 2019.04.26 12:39

Streikuojant oro bendrovės „Scandinavian Airlines System“ (SAS) pilotams, Švedijoje, Danijoje ir Norvegijoje penktadienį atšaukta per 600 atvykstamųjų ir išvykstamųjų reisų, arba apie 70 proc. SAS skrydžių, pranešė švedų portalas „The Local“.

Jo duomenimis, dėl streiko nukentėjo daugiau kaip 70 tūkst. keleivių. Tačiau protesto akcija nepadarė poveikio skrydžiams, kuriuos vykdo SAS partneriai.

Keleiviams, kurių skrydžiai buvo atšaukti, oro bendrovė pasiūlė galimybę nemokamai užsisakyti bilietus kitai dienai.

SAS taip pat prognozuoja, jog, tęsiantis streikui, iki sekmadienio vakaro gali sutrikti iš viso 170 tūkst. keleivių kelionės planai.

Protesto akcijoje dalyvauja iš viso apie 1,4 tūkst. SAS pilotų, įskaitant 372 pilotus Danijoje, 545 Norvegijoje ir 492 Švedijoje

Pilotams skundžiantis dėl „prastėjančių darbo sąlygų, neprognozuojamų darbo tvarkaraščių ir neužtikrintumo dėl darbo“, streiką inicijavusi Švedijos oro linijų pilotų asociacija pareiškė, jog derybos tęsėsi ne vieną mėnesį, tačiau šalims nepavyko rasti sprendimo, kaip būtų galima pagerinti pilotų padėtį.

Savo ruožtu Švedijos transporto įmonių konfederacija pareiškė negalinti sutikti su pilotų reikalavimu padidinti jų darbo užmokestį 13 proc., nes „jų vidutinis atlyginimas jau yra didelis ir sudaro 93 tūkst. kronų (8,766 tūkst. eurų) per mėnesį“.

Pilotų asociacija aiškina, jog derybose daugiausia dėmesio buvo skiriama darbo tvarkaraščiams, o ne atlyginimams, nes daugumos SAS pilotų darbo tvarkaraščiai yra nepastovūs.

„Daugelis SAS pilotų niekaip negali kontroliuoti to, kada ir kaip ilgai jiems tenka dirbti. Blogiausiu atveju jie rizikuoja dirbti septynis savaitgalius iš eilės“, – pažymėjo asociacija.

„Kiekvienas, turintis šeimą, gali įsivaizduoti, kaip yra sunku, kai tu nežinai, kada turėsi dirbti“, – pareiškė Wilhelmas Tersmedenas, SAS Švedijos pilotų profsąjungos atstovas pilotų asociacijoje.