Verslas

2019.04.25 14:51

Seimo valdyba: ekspertų vertinimo dėl „Revolut“ nebus

Sniegė Balčiūnaitė, BNS2019.04.25 14:51

Opozicijai reikalaujant nepriklausomo ekspertų vertinimo, ar būtinas dar vienas Jungtinės Karalystės finansų startuolio „Revolut“ patikimumo tyrimas, Seimo valdyba nutarė, kad tokia išvada nereikalinga.

„Nutarėme, kad jokio ekspertinio vertinimo būti negali, nes Seimo nutarimas nėra norminis aktas“, – BNS pranešė Seimo valdybos narė socialdarbietė Irena Šiaulienė. 

Seimo valdyba nurodė, kad nutarimu, kuriuo siūloma įpareigoti strateginių įmonių sandorius tiriančią vyriausybinę komisiją dar kartą įvertinti „Revolut“, „nesiūloma iš esmės keisti teisinį reguliavimą“. 

Ekspertų vertinimo reikalauja konservatoriai, liberalai, socialdemokratai ir atstovai iš Mišrios Seimo narių grupės.  Pagal Seimo Statutą toks vertinimas privalo būti pateiktas, jeigu to reikalauja penktadali, arba 29 Seimo nariai. Vertinimą užsako Seimo valdyba.

Premjeras Saulius Skvernelis įsitikinęs, kad reikėtų dar kartą tirti „Revolut“, Lietuvoje kuriančio specializuotą banką, patikimumą.  

Seimas ketvirtadienį pavakary svarstys, ar kreiptis į komisiją dėl dar vieno „Revolut“ tyrimo. 

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas nori, kad komisija dar kartą įvertintų, ar „Revolut“ veikla atitinka Lietuvos nacionalinio saugumo interesus, nes, anot jo, atsirado naujų aplinkybių. Jam ir kai kuriems kitiems parlamentarams kelia abejonių „Revolut“ veiklos modelis, pinigų plovimo kontrolė ir sąsajos su Rusija.

Komisija du kartus yra pareiškusi, kad „Revolut“ grėsmių nekelia.

Specializuoto banko licenciją „Revolut Bank“ pernai gruodį išdavė Europos centrinis bankas, pritarus Lietuvos bankui. 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.