Verslas

2019.04.24 20:40

Trumpas: prekybos derybos su Kinija sekasi gerai

ELTA 2019.04.24 20:40

Prekybos derybos tarp Jungtinių Valstijų ir Kinijos vyksta, sekasi gerai, teigia Donaldas Trumpas, dviem didžiausioms pasaulio ekonomikoms bandant parengti galutinę sutartį, užbaigsiančią beveik metus trunkantį prekybos karą, praneša „Reuters“.

„Mums gerai sekasi prekyboje, gerai sekasi su Kinija“, – išvykdamas į renginį Floridoje žurnalistams Baltuosiuose rūmuose sakė D. Trumpas.

Kitas JAV ir Kinijos delegacijų derybų etapas prasidės balandžio 30 d. Pekine, o gegužės 8 d. vyks tolesnės derybos Vašingtone.

JAV prezidento administracijos pareigūnai pastarosiomis savaitėmis tikino, kad derybose matoma pažanga, tačiau neatskleidė, dėl ko konkrečiai jau susitarta.

Anksčiau amerikiečių žiniasklaida skelbė, kad galutinį prekybos susitarimą planuojama pasirašyti iki gegužės pabaigos.

Prekybos karas tarp dviejų didžiausių pasaulio ekonomikų prasidėjo pernai, kai D. Trumpas įvedė muitus kiniškų prekių importui. Kinija į tai atsakė muitais amerikietiškoms prekėms. 

Jungtinės Valstijos kaltino Pekiną verčiant Jungtinių Valstijų bendroves, veikiančias Kinijoje, dalytis technologijomis su vietiniais partneriais ir perduoti intelektinės nuosavybės paslaptis. Pati Kinija tai neigia. D. Trumpo administracijos pareigūnai taip pat prieštarauja Kinijos keliamiems prekybos barjerams, kaip valstybinėms subsidijoms, reguliavimui, verslo licencijavimo procedūroms, prekių standartų priežiūrai ir kitoms praktikoms, kurios esą užveria Kinijos rinką užsienio įmonėms arba suteikia vietos įmonėms nesąžiningą pranašumą.