Verslas

2015.09.08 13:45

Lietuva kol kas nesulaukė konkretaus TIR sistemos postų sąrašo, jo tikimasi kitą savaitę

BNS 2015.09.08 13:45

Rusijai atkuriant tarptautinių krovinių gabenimo, naudojant TIR knygeles, sistemą, į ją įtraukiamų muitinės postų sąrašo kol kas nesulaukusi Lietuva jo tikisi kitą savaitę.

Rusijai atkuriant tarptautinių krovinių gabenimo, naudojant TIR knygeles, sistemą, į ją įtraukiamų muitinės postų sąrašo kol kas nesulaukusi Lietuva jo tikisi kitą savaitę.

Lietuvos vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidentas Erlandas Mikėnas sako, kad sąrašo tikėtasi šeštadienį, tačiau jo iki šiol nesulaukta.

„Deja, vakar laukėme, tačiau kol kas neturime jokių žinių. Aš manau, kad tai įvyks kitą savaitę“, – LRT Radijui sakė E. Mikėnas.

Anot jo, postų sąrašą turėtų paskelbti Rusijos muitinės tarnyba. Pasak E. Mikėno, krovinių srautas iš Lietuvos į Rusiją šiuo metu yra labai nedidelis, tačiau tikimasi, kad jis atsigaus.

„Šiuo metu srautai yra labai sumažėję, dėl visiems žinomos geopolitinės situacijos jie yra labai nedideli. Mes tikimės, kad Rusija susitvarkys savo vidinius reikalus ir prekių srautai atsigaus“, – kalbėjo E. Mikėnas.

„Linavos“ TIR departamento direktorius Heliodoras Giedrys anksčiau sakė, kad krovinių pervežimai su TIR knygelėmis į Rusiją aktualūs ne tik Lietuvos, bet ir Lenkijos, Latvijos įmonėms, o postai bus pasirinkti atsižvelgiant į postų infrastruktūrą ir krovinių intensyvumą.

Anot jo, jeigu į sąrašą pateks Sebežas Latvijos–Baltarusijos pasienyje, Narva Estijos–Rusijos pasienyje arba Sovetskas Lietuvos–Kaliningrado srities pasienyje, vežėjams tai bus itin gera žinia, reiškianti TIR sistemos atsigavimą.

Rusija TIR sistemos atsisakė beveik prieš dvejus metus, todėl jos pareigūnai turi vieni kontroliuoti pervežimų srautą bei papildomai tikrinti automobilius su kroviniais. Dėl to didėja eilės pasienyje.