Naujienų srautas

Verslas2019.04.23 14:35

Švedijos parlamentarai ragina vyriausybę pradėti pinigų plovimo tyrimą

Švedijos Kairės partija ir krikščionys demokratai paragino šalies Vyriausybę pradėti pinigų plovimo Švedijos bankuose, įskaitant ir seniausiąjį „Swedbank“, tyrimą bei užtikrinti, kad Finansų inspekcija (FI) turėtų pakankamai pajėgumų susidoroti su pinigų plovimu ateityje, skelbia „Bloomberg“.

Parlamentarai ragina socialdemokratų suformuotą Vyriausybę pradėti tyrimą iki šių metų birželio, sakoma bendrame partijų pranešime.

Švedijos parlamentarai ne kartą reiškė pasipiktinimą dėl įtarimų, kad per „Swedbank“ galėjo būti išplauta daugiau nei 100 mlrd. dolerių.

Pasak partijų, tyrimas turi užtikrinti, kad FI turėtų pakankamai pajėgumų susitvarkyti su pinigų plovimo krizėmis. Partijų atstovų teigimu, Vyriausybė turi ištirti, kodėl FI taip vėlai ėmėsi veiksmų dėl galimo pinigų plovimo „Swedbank“.

„Swedbank“ anksčiau neigė prielaidas apie savo įsitraukimą į „Danske Bank“ pinigų plovimo skandalą, tačiau turėjo pripažinti kaltinimus, kai Švedijos nacionalinis transliuotojas SVT vasario 20 d. pranešė, kad tarp „Swedbank“ ir „Danske Bank“ Baltijos šalių filialų įvykdyta mokėjimų už maždaug 40 mlrd. kronų (3,8 mlrd. eurų). Švedijos ir Estijos finansų inspekcijos apie bendrą „Swedbank“ tyrimą pranešė jau kitą dieną - vasario 21-ąją.

Vėliau SVT pranešė, kad „Swedbank“ vadovams pernai rugsėjį siųsta, o vėliau nutekinta vidaus ataskaita atskleidė, jog 2007-2015 m. tarp įtarimą sukėlusių „Swedbank“ ir „Danske Bank“ klientų Baltijos šalyse buvo pervesta iš viso 95 mlrd. Švedijos kronų (9,04 mlrd. eurų).

SVT teigimu, „Swedbank“ teikė paslaugas ir Rusijos oligarchams bei buvusiam Ukrainos prezidentui Viktorui Janukovyčiui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi