Verslas

2019.04.23 09:42

Atkreipkite dėmesį ir perspėkite artimuosius: apsimesdami VMI ir „Sodra“ sukčiai bando išvilioti pinigus

Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė, LRT.lt2019.04.23 09:42

Lietuvos policija ir Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) perspėja neatidarinėti jokių laiškų, kuriuose informuojama, kad VMI ar kita institucija siekia pervesti pinigus.

„Kažkas, pasinaudodamas šventėmis, nori nudžiuginti jus „pinigų perlaidomis“. Netikėkit, kad švenčių proga sukčiai, prisidengdami VMI vardu, jums staiga nei iš šio, nei iš to pervedė pinigų. Patariame į tokius laiškus nereaguoti ir net nesusimąsčius juos ištrinti. Saugokite savo asmeninius duomenis“, – perspėja VMI.

Inspekcija primena – permokas, pervestas VMI, gyventojau gauna tiesiai į savo banko sąskaitą, jokių papildomų veiksmų gyventojams imtis nereikia.

Lietuvos policija taip pat perspėja saugotis sukčių. Jų teigimu, sukčiai prisidengia ne tik VMI, bet ir kitų institucijų bei įstaigų vardu. Pavyzdžiui, kai kuriuose laiškuose nurodoma, kad siuntėjas yra „Sodra“ ar bankas „Swedbank“.

Paprastai laiškuose nurodoma, kad gyventojas iki savaitės galo turi atlikti tam tikrą veiksmą ir galės pasiimti laiške nurodytą pinigų sumą.

„Būkite atidūs, sukčiai! Jei gavote tokias ar panašaus pobūdžio žinutes, ar pranešimus, nespauskite nuorodų ir neatidarinėkite jų. Būtinai pasidalinkite ir su draugais“, – perspėja Lietuvos policija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.