Naujienų srautas

Verslas2019.04.22 19:42

Iranas pasmerkė „neteisėtas“ JAV sankcijas dėl naftos importo ribojimo

Iranas pirmadienį pasmerkė „neteisėtas“ jo naftos sektoriui JAV paskelbtas sankcijas, Vašingtonui nusprendus nebeatleidinėti nuo sankcijų iranietišką naftą importuojančių šalių.

„Kadangi sankcijos iš esmės yra neteisėtos, Iramo Islamo Respublika nelaiko ir nelaikė šių atleidimų nei svarbiais, nei pagrįstais“, – savo svetainėje paskelbė iraniečių Užsienio reikalų ministerija.

Kiek anksčiau JAV sąjungininkė Turkija pareiškė nepritarianti JAV sprendimui nebetaikyti išlygų iranietišką naftą perkančioms valstybėms.

„Nepritariame vienašališkoms sankcijoms ir nepagrįstiems reikalavimams, susijusiems su klausimu, kaip palaikome ryšius su mūsų kaimynais“, – užsienio reikalų ministrą Mevlutą Cavusoglu (Mevliutą Čavušohlu) citavo valstybinė Anatolijos naujienų agentūra.

Vašingtonas nusprendė neatnaujinti gegužės 2 dieną nustosiančių galioti išlygų, šiuo metu taikomų Kinijai ir Indijai, taip pat JAV sąjungininkėms Japonijai, Pietų Korėjai ir Turkijai.

Šio žingsnio imtasi amerikiečių administracijai griežtinant jau ir taip didelį spaudimą Iranui. Vašingtonas mėgina atkirsti Teheraną nuo visų pajamų, kurias ši valstybė generuoja parduodama naftą.

Išlygos taikomos nuo lapkričio, kai Vašingtonas sugrąžino sankcijas Iranui, JAV prezidentui Donaldui Trumpui (Donaldui Trampui) nusprendus pasitraukti iš 2015 metų istorinio susitarimo dėl Irano branduolinės programos.

Atleidimas nuo sankcijų buvo taikomas ne tik siekiant duoti minėtos valstybėms daugiau laiko atsisakyti iraniečių naftos, bet ir sušvelninti bet kokį galimą poveikį pasaulio energetikos rinkoms, staiga pašalinus iš jų Irano produkciją.

Dabar Vašingtonas teigia, kad suaktyvėjusi naftos gavyba kitose šalyse leis kompensuoti nutrūksiantį iranietiškos naftos importą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi