Naujienų srautas

Verslas2019.04.19 18:18

Puikūs orai ir velykinis savaitgalis užkimš pajūrį: viešbučiuose vietų praktiškai nebėra

Artėja ilgasis šventinis Velykų savaitgalis, o lietuviai, panašu, nusprendė, jog viena tinkamiausių vietų praleisti kelias dienas – pajūris.

LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ kalbinti vietos verslininkai sako, kad didžiausias šalies pajūrio kurortas Palanga yra pasiruošęs poilsiautojų atplūdžiui.

Palangos turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė sako, kad žmonių skaičius, kuris nuspręs praleisti šventinį laiką Palangoje, paaiškės tik po ilgojo savaitgalio, tačiau tikimasi, kad jų bus gausu, nes pirminė informacija iš viešbučių rodo, užsakyta didžioji dalis kambarių ir rasti vietą šiam savaitgaliui gali tapti problematiška.

„Pagal tendencijas ir užklausas, kurios vyrauja, Palangoje savaitgalį turėtų šurmuliuoti didžiulis srautas atvykusių svečių. Vieni jų praleis visą savaitgalį, kiti čia pabus vieną ar kitą dieną. Žinoma, visada yra tokių, kurie gražiais orai ir jūra pasimėgauti užsuka kelioms valandoms“, – sakė Palangos turizmo informacijos centro vadovė.

Laba diena, Lietuva. Tyrimas: ką kandidatai į prezidentus žino apie šalies gynybą?

Anot R. Kmitienės, paskutinę minutę ieškoti nakvynės Palangoje – gali būti rizikinga, nes susidomėjimas didelis, tačiau Palanga išskirtinė tuo, kad tai miestas, kuris priima visus.

„Kaip mes juokaujame, Palangoje visi gali atrasti vietos ir ji tarsi guminė. Žinoma, jeigu jūs turite specialių pageidavimų, lūkesčių, tai reikėtų rūpintis bent jau penktadienio popietę, nes pagal dabartinius duomenis, viešbučių užimtumas yra nuo 80 iki 100 proc. Tai yra įspūdingi skaičiai“, – apie viešbučių užimtumą kalbėjo miesto turizmo centro vadovė.

Toks viešbučių užimtumas, anot R. Kmitienės, rodo, kad švenčių šventimo vieta keičiasi, lietuviai vis dažniau didžiąsias šventes mini ne namuose prie stalo, o vyksta į įdomias vietas, mėgaujasi orais.

„Matome tokią tendenciją, ypač kalėdinių bei velykinių laikotarpiais, kad daugelis renkasi truputį kitokį šventimo būdą, praleisti daugiau laiko su šeimomis, o dažnu atveju rankasi ir Palangos kurortą. Jei šventinį savaitgalį orai nenuvils, čia bus gausus būrys žmonių“, – sakė specialistė.

Šiais metais Velykas Palanga pasitinka su įspūdinga margučių alėja, kuri nusidrieks visa J. Basanavičiaus gatve.

Taip pat, neatskiriamas Velykų atributas – margučių ridenimas, čia vyks jų ridenimo čempionatas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi