Verslas

2015.06.12 15:31

Stringant deryboms dėl Graikijos skolų, šalies bankų akcijos pinga

ELTA2015.06.12 15:31

Kelių didžiausių Graikijos bankų akcijų vertė žymiai smuko Atėnų akcijų biržoje po to, kai Tarptautinis valiutos fondas (TVF) pasitraukė iš derybų, informuoja BBC.

Kelių didžiausių Graikijos bankų akcijų vertė žymiai smuko Atėnų akcijų biržoje po to, kai Tarptautinis valiutos fondas (TVF) pasitraukė iš derybų, informuoja BBC.

Graikijos nacionalinio banko akcijų vertė nukrito beveik 6 proc., o „Piraeus Bank“ ir „Alpha Bank“ akcijos atpigo daugiau nei 5 proc.

Ketvirtadienį Briuselyje TVF pareigūnai pasitraukė iš derybų su graikų politikais ir išskrido namo. Anot jų, toks sprendimas priimtas dėl vis dar išliekančių „milžiniškų skirtumų“.

Iki šiol Europos Sąjungos ir TVF pareigūnai nėra patenkinti Graikijos siūlomomis reformomis mainais į 7,2 mlrd. eurų finansinę paramą. Šiuo metu galiojanti paramos sutartis baigiasi jau birželio pabaigoje.

Graikija šį mėnesį keturiomis dalimis turi pervesti TVF 1,5 mlrd. eurų.

Ketvirtadienį akcijos Atėnų akcijų biržoje šoktelėjo, sustiprėjus lūkesčiams dėl Graikijos derybų su kreditoriais.

Indeksas šoktelėjo per 14 proc., tai buvo didžiausias jo prieaugis per kelias savaites.

Tačiau TVF pasitraukimas iš derybų atnaujino investuotojų susirūpinimą.

Penktadienį euro zonos finansų ministrų grupės pirmininkas Jeroenas Dijsselbloemas pareiškė, kad susitarimas be TVF „neįsivaizduojamas“. Tačiau Vokietijos kanclerė Angela Merkel paragino visas partijas derybas tęsti.

Kalbėdama per verslo konferenciją Berlyne, A. Merkel kalbėjo: „Jeigu bus noras, bus ir būdas, tačiau norą turi pareikšti visos pusės, todėl svarbu toliau kalbėtis vieniems su kitais“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt