Verslas

2019.04.19 06:37

Vilnius ir Klaipėda baigia šildymo sezoną, kiti miestai spręs po Velykų

Lukas Blekaitis, ELTA 2019.04.19 06:37

Klaipėdoje ir Vilniuje penktadienį baigiamas šildymo sezonas. Kiti miestai spręs po šv. Velykų.

Vilniuje nuo penktadienio šildymas išjungiamas bendrojo ir ikimokyklinio ugdymo, asmens sveikatos priežiūros įstaigose, sostinės daugiabučiuose ir administraciniuose pastatuose.

Daugiabučių namų gyventojai galėjo šildymą savo name išjungti ir anksčiau, kai dėl to bendrai sutaria dauguma namo gyventojų. Bendrijos pirmininkui arba daugiabučio administratoriui tereikėjo apie priimtą sprendimą informuoti savo šilumos tiekėją.

Pernai šildymo sezonas Vilniuje baigėsi balandžio 9 d., 2017 m. – gegužės 4 d., 2016 m. – gegužės 2 d. 2015 m. šildymas išjungtas balandžio 24 d. Pagal savivaldybės įmonės „Vilniaus šilumos tinklai“ statistiką, nuo 1995 metų šildymo sezonas Vilniuje niekada nebuvo užbaigtas kovo mėnesį.

Klaipėdoje, kaip praneša miesto savivaldybė, penktadienį radiatoriai nustos kaisti ne tik daugiabučių, bet ir ikimokyklinio ugdymo, švietimo ir socialinių paslaugų įstaigose. Pernai šildymo sezonas uostamiestyje buvo baigtas balandžio 11 d., užpernai – gegužės 5 d.

Kaip Eltą informavo Kauno, Šiaulių ir Panevėžio miestų savivaldybės, šiuose miestuose sprendimai dėl šildymo sezono baigimo bus priimti po Velykų.