Verslas

2019.04.18 17:59

Klimato atšilimas paveiks ir finansų sektorių

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2019.04.18 17:59

Pasaulinis klimato atšilimas gali paveikti ne tik kasdienį gyvenimą, bet ir finansų sektorių. Tokią žinią paskleidė Europos šalių centrinių bankų vadovai. LRT TELEVIZIJOS studijoje LRT reporterė Jurgita Čeponytė sako, kad įvairūs sektoriai turėtų sunerimti.

Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos centrinių bankų vadovai išplatino laišką, kuriame yra atkreipiamas dėmesys į tai, kad dėl klimatos kaitos keliamų grėsmių, tokių kaip karščio bangos Šiaurės Amerikoje, sausros Afrikoje, Australijoje ar Pietryčių Azijoje, pasikeis įmonių ir įvairių verslo sektorių veikla.

„Tiesioginės grėsmės – griaunamas turtas, žūsta žmonės. Kitas dalykas – sutrikdomas įmonių darbas ir jos nebegali gerai funkcionuoti ir veikti. Netiesioginė pasekmė yra ta, kad žmonės traukiasi į kitas šalis. Išvyksta iš tų, kuriose galbūt yra per didelės sausros, potvyniai ir pan.

Kitas aspektas – įvairūs neramumai. Jeigu šalį ištinka krizė, pavyzdžiui, trūksta maisto, vandens – tai geriausia žiežirba neramumams ir postūmis įvairiems politiniams judėjimams“, – sako J. Čeponytė.

Tiesa, didžiausia grėsmė kyla žemės ūkio ir energijos sektoriams. Infrastruktūros bei statybos sektoriai taip pat turėtų permąstyti veikimo būdus ir priemones.

„Kyla grėsmė ir draudimo sektoriui, nes išaugus katastrofų skaičiui, jiems reikia padengti nuostolius. Ir turizmui, nes keisis vietos, kur mes važiuojame atostogauti“, – teigia J. Čeponytė.

Plačiau – reportaže nuo 31.12 min.

Laba diena, Lietuva. LRT tyrimas: milijonai Kauno klinikoms

 

Populiariausi