Verslas

2019.04.18 17:10

Jurgilas pasisakė apie Lietuvos banko bendravimą su JK Finansų priežiūros tarnyba dėl „Revolut“

Užsienio žiniasklaidoje pasirodžius informacijai, kad Lietuvos bankas (LB) Jungtinės Karalystės Finansų priežiūros tarnybai (angl. FCA) pateikė užklausų dėl startuolio „Revolut“, LB valdybos narys Marius Jurgilas sako, kad LB nuolat bendrauja su kitų šalių finansų rinkos dalyvių priežiūros institucijomis. Tiesa, konkrečių atvejų LB nekomentuoja.

„Lietuvos bankas nuolat bendrauja ir bendradarbiauja, keičiasi informacija su kitų šalių finansų rinkos dalyvių priežiūros institucijomis. Bendravimo pobūdis priklauso nuo konkretaus atvejo, pavyzdžiui, licencijavimo proceso, vartotojų apsaugos, riziką ribojančios priežiūros, bet konkrečių atvejų ir su tuo susijusios priežiūrinės informacijos Lietuvos bankas nekomentuoja“, – Eltai pateiktame komentare sako M. Jurgilas.

Jis taip pat teigia, kad „atviras bendravimas su kitų šalių priežiūros institucijomis yra pamatinis principas norint užtikrinti tinkamą finansų rinkos dalyvių priežiūrą, ypač tais atvejais, kai rinkos dalyviai teikia paslaugas keliose jurisdikcijose“.

Naujienų portalas „Yahoo! Finance“ ketvirtadienį skelbė, kad Lietuvos bankas siuntė užklausų FCA, susijusių su „Revolut“.

ELTA primena, kad Europos centrinis bankas Lietuvos banko teikimu pernai gruodį išdavė „Revolut“ specializuoto banko licenciją. „Revolut“ Lietuvoje planuoja teikti indėlių ir paskolų paslaugas.

Tačiau „Revolut“ iš užsienio žiniasklaidos anksčiau sulaukė kritikos dėl to, kad esą buvo išjungęs apsaugos mechanizmus, ir dėl to esą nebuvo suvaldyta keli tūkstančiai įtartinų pervedimų. „Revolut“ aiškino, kad sistemų keitimai iš tiesų tebuvo papildomai diegiamos saugumo sistemos prie veikiančių, kurių darbas dėl to nenutrūko.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas anksčiau yra kreipęsis į valstybės tarnybas dėl galimų „Revolut“ ryšių su Rusija. Lietuvos bankas tuo metu teigė, kad S. Jakeliūno minima informacija buvo žinoma, potencialus investuotojas ilgai vertintas kompetentingų institucijų ir įvertintas kaip patikimas.

Seimas po pateikimo praeitą savaitę pritarė S. Jakeliūno pasiūlytam nutarimo projektui dėl kreipimosi į Vyriausybės komisiją, kuri dar kartą įvertintų startuolio atitikimą nacionalinio saugumo interesams. Į komisiją praeitą trečiadienį kreipėsi ir „Revolut“, apie tai jie pranešė informavę ir S. Jakeliūną.