Verslas

2019.04.22 07:00

Kelionės draudimui naudojamos kreditinės kortelės: užsibuvus ilgiau gali ir nebegalioti

Jonas Deveikis, LRT.lt 2019.04.22 07:00

Kai kurie, keliaujantys į užsienį, kelionėms naudoja kreditinėse kortelėse esantį draudimą.  Bankų atstovai įspėja, kad svetur užsibuvus ilgiau, draudimas gali nebegalioti.

Kai kurie keliautojai, vietoje to, kad draudimu pasirūpintų draudimo agentūroje, banke išsiima kreditinę kortelę, kurioje yra ir kelionių draudimas. Taip bandoma sutaupyti.

Klasikinės kreditinės banko kortelės išdavimas kainuoja apie 5 eurus, o mėnesinis administravimo mokestis gali siekti nuo 0,7 euro.

Tokia paslauga susigundė pasinaudoti portalo LRT.lt skaitytoja Rūta (vardas pakeistas, redakcijai žinomas). Prieš išvykdama studijuoti į Pietų Korėją, ji nusprendė sutaupyti šiek tiek pinigų ir vietoje draudimo visam studijų laikotarpiui banke išsiėmė kreditinę kortelę, kuri turėjo būti kelionės draudimo garantas pirmiems 3 mėnesiams. Likusiai studijų laikotarpio daliai ji apsidraudė vienoje iš draudimo agentūrų.

Anot jos, tarp studentų tai gana populiari praktika.

„Taip pigiau“, – sako ji.

Nors kelionė praėjo sėkmingai, į Lietuvą grįžusi Rūta sužinojo, kad Pietų Korėjoje studijavo galimai net neturėdama draudimo, mat tam, kad draudimas galiotų, jai buvo būtina sugrįžti į Lietuvą per 90 dienų, t. y. tiek, kiek ir galiojo jos draudimas.

Suskubo paneigti mitą

Banko „Swedbank“ atstovas spaudai Saulius Abraškevičius suskubo paneigti tokį mitą. Anot jo, svarbu, ar incidentas įvyko draudžiamuoju laikotarpiu, o kada keliautojas grįš iš užsienio – nėra taip svarbu.

„Jums nereikia grįžti per tą laikotarpį, kuris yra nurodytas kaip draudiminis. Jūs galite išvykti į kelionę, pačią pirmą dieną apsinuodyti maistu, tačiau jums nereikės lėkti atgal į Lietuvą, kad gautumėte draudimą“, – sako S. Abraškevičius.

Banko „Luminor“ atstovė spaudai Giedrė Bielskytė taip pat patikino, kad grįžimo iš kelionės data neturi įtakos, tačiau planuojantiems keliauti ilgiau, nei galioja draudimas kreditinėje banko kortelėje, ji visgi siūlo pasikonsultuoti su banku.

„Jeigu įvykis įvyko draudimo laikotarpiu, draudimas jį padengs pagal galiojančias sąlygas ir grįžimo iš kelionės data neturės įtakos. Vis dėlto, jeigu kelionė yra ilgesnė nei draudimo laikotarpis, rekomenduojame pasitarti su mumis (banku – LRT.lt)“, – portalui LRT.lt komentavo G. Bielskytė.

SEB: tai ne mitas, planuojantiems keliauti ilgiau – draudimas negalios

Nors „Luminor“ ir „Swedbank“ atstovai teigė, kad incidentui įvykus draudimo laikotarpiu draudimas galios nepriklausomai nuo to, kada kreditinės kortelės turėtojas grįš į Lietuvą, SEB banko atstovė spaudai Jovita Bazevičiūtė pateikė kitokią poziciją.

Anot jos, norint gauti išmoką už draudžiamąjį įvykį, privalu grįžti ne vėliau, nei nurodyta kreditinės kortelės draudimo sąlygose. Užtruksiantiems ilgiau – draudimas negalios.

„Jeigu jūs turite bilietą grįžti namo vėliau nei po 90 dienų (tiek laiko trunka SEB kreditinėse kortelėse esantis draudimas) nuo tos dienos, kada išvažiavote iš Lietuvos, tai jums draudimas nebegalios“, – teigė J. Bazevičiūtė.

Komentuodama Rūtos istoriją, kai norėdama sutaupyti mergina tris mėnesius naudojosi kreditinės kortelės teikiamu draudimu, o pasibaigus draudimo laikotarpiui dar 3 mėnesius gyveno Pietų Korėjoje, banko atstovė teigė, kad tokiu atveju kreditinėje kortelėje esantis draudimas nebegaliojo.

„Toks atvejis būtų traktuojamas kaip kelionė, kuri trunka ilgiau nei 90 dienų. Jeigu asmuo ruošiasi į kelionę, kuri truks ilgiau nei 90 dienų, jis turėtų pasirūpinti kitu draudimu“,  – sako specialistė bei priduria, kad, jei draudžiamasis įvykis yra nutikęs kad ir 80 dieną, bet keliautojas nesiruošia grįžti namo metus, jam draudimas negalios.

Vis dėlto J. Bazevičiūtė pastebi, kad, jei kelionė buvo suplanuota iki 90 dienų, o incidentas įvyko paskutinę  kelionės dieną, draudimo kompensaciją klientas turėtų gauti, kadangi vėlavimas grįžti namo būtų įvykęs dėl traumos.

Draudimas nuo 30 iki 90 dienų

Kreditinėse kortelėse esančio draudimo laikotarpis kelionėms priklauso nuo to, kokią kreditinę kortelę pasirinks klientas.

Pavyzdžiui, banko „Luminor“ siūlomoje kreditinėje kortelėje „Visa Classic“ yra draudimas, kuris kelionės metu galios 30 dienų. „Visa Gold“ kortelių turėtojams draudimas galios 90 dienų vienai kelionei.

S. Abraškevičius pažymi, kad „Swedbank“ taikomas labai panašus draudimo laikotarpis: Auksinių kredito kortelių ir „Visa Platinum“ kredito kortelių draudimo apsauga galios kelionėms, kurių trukmė yra ne daugiau kaip 3 mėnesiai iš eilės, o Klasikinių kredito kortelių draudimo apsauga galios 30 kalendorinių dienų.

„Po trijų mėnesių (Klasikinių kredito kortelių atveju po 30 dienų) draudimo apsauga atitinkamai kelionei nebegalioja. Bendras kelionių skaičius nėra ribojamas. Kelione šiuo atveju laikomas laikinas buvimas kurioje nors užsienio šalyje ar keliose užsienio šalyse, įskaitant keliavimą pirmyn ir atgal. Kelionė prasideda išvykus iš namų kelionės tikslais ir baigiasi grįžus iš kelionės į namus“, – sako S. Abraškevičius.

Tuo metu SEB banko atstovė spaudai Ieva Dauguvietytė-Daskevičienė pastebi, kad, nepriklausomai nuo to, ar kreditinė kortelė bus pati paprasčiausia – „Visa Platinum“, ar daugiausia privilegijų suteikianti – „Visa Classic“, kortelėse esantis draudimas bus taikomas 90 dienų keliaujant.

SEB banko atstovė spaudai pastebi, kad terminas pradedamas skaičiuoti nuo valstybės sienos vykstant į užsienį kirtimo dienos, o keliaujant į užsienį pakanka turėti galiojančią aktyvintą banko kredito kortelę, kuri suteikia kelionės užsienyje draudimą.