Verslas

2019.04.18 13:35

„Elektromarkt“ valdytoja turės sumokėti 1,3 mln. eurų neapskaityto PVM

BNS2019.04.18 13:35

Buitinės technikos parduotuvių „Elektromarkt" valdytoja „Mediashop“ turės sumokėti 1,3 mln. eurų neapskaityto PVM, rašo „Verslo žinios“.

Taip nusprendė Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo kolegija, palikusi nepakeistą Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą.

Ginčas nagrinėjamoje byloje kilo dėl mokesčių administratoriaus sprendimų, pagal kuriuos įmonė neturi teisės taikyti 0 proc. PVM tarifo jos įformintiems prekių tiekimams nustačius, kad įmonė žinojo ar galėjo žinoti apie dalyvavimą į PVM sukčiavimą įtrauktuose sandoriuose.

Teismo nutartyje rašoma, kad įmonė, siekdama maksimalaus pelno, ignoravo akivaizdžius mokestinio sukčiavimo požymius, veikė nesąžiningai ir iš esmės nesiėmė jokių priemonių, kad įsitikintų, kad tiekimo operacijos nelėmė sukčiavimo mokesčių srityje.

BNS atsiųstame komentare „Mediashop“ teigė nukentėjusi dėl Vokietijos įmonių, nesumokėjusių PVM vietos mokesčių inspekcijai kaltės.

Pasak „Mediashop“ direktoriaus Aleksandro Tumakovo, 2012-2013 metais kelios Vokietijos įmonės iš „Mediashop“ pageidavo įsigyti elektrotechnikos prekių.

„Prekes pirkusios Vokietijos įmonės privalėjo deklaruoti ir sumokėti PVM mokestį Vokietijos mokesčių inspekcijai pagal tos šalies tarifą, tačiau to nepadarė. Dėl kokių priežasčių – mums nėra žinoma“, – komentare teigė A. Tumakovas.

„Mūsų žiniomis, pradėjus patikrinimą Vokietijos mokesčių administratorius, negalėdamas išsireikalauti mokesčių iš prekių pirkėjų, kreipėsi į Lietuvos VMI, kad juos padengtų importuotojas „Mediashop“. Ir VMI, ir teismas pripažino, kad „Mediashop“ prieš sandorį atliko privalomą pirkėjo patikrinimą, tačiau neva tai galėjo imtis papildomų atsargumo priemonių“, – sakė jis.

A. Tumakovo teigimu, „Mediashop“ atidžiai patikrino, ar perkančiosios įmonės sąžiningai vykdo savo veiklą.