Naujienų srautas

Verslas2019.04.18 11:31

Dalius Misiūnas išsklaidė gandus: neturiu jokių planų, susijusių su Klaipėdos uostu

Jonas Deveikis, LRT.lt 2019.04.18 11:31

Pastarosiomis dienomis žiniasklaidoje sklido kalbos neva dabartinis Susisiekimo ministras Rokas Masiulis bandys į Klaipėdos valstybinio jūrų uosto vadovus „prastumti“ buvusį „Maxima grupė“ vadovą Dalių Misiūną. Susisiekimo ministerija teigė, kad gandų nekomentuoja, o pats D. Misiūnas tokius gandus neigia.

Portalo LRT.lt žurnalistams susisiekus su D. Misiūnu, šis teigė, kad neketina siekti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto vadovo pareigų.

„Neturiu jokių planų, susijusių su uostu“, – trumpai komentavo D. Misiūnas.

„Tai yra visiški gandai, niekuo jie nėra pagrįsti. Mano planuose uosto nėra. Dabar planuose pailsėti ir skirti laiko šeimai“, – ateities planus vardino D. Misiūnas.

Gandų ministras nekomentuos

Su R. Masiuliu susisiekti nepavyko, tačiau jo patarėja Vytaute Šmaižytė portalui LRT.lt teigė, kad ministras gandų nekomentuos.

„Atranka yra organizuojama tokiu būdu. Šiandien Klaipėdos uosto direkcijoje yra pasirašoma sutartis su atrankos kompanija. Ji darys visiškai skaidrią atranką ir iš daugybės kandidatų parengs vadinamąjį „long listą“ (liet. kandidatų sąrašas), ir kai bus tas sąrašas, tada bus paskelbta atranka mūsų ministerijos. Visas procesas yra absoliučiai oficialus ir skaidrus, o gandų tikrai nekomentuosime“, – teigė V. Šmaižytė.

R. Masiulis ir D. Misiūnas yra seniai pažįstami. Kada R. Masiulis vadovavo Energetikos ministerijai, D. Misiūnas buvo valstybės valdomos energetikos įmonių grupės „Lietuvos energija“ vadovas.

Atranka Klaipėdos uosto vadovo postui užimti yra organizuojam po to, kai nuo pareigų buvo nušalintas buvęs vadovas Algirdas Vaitkus. Nuo pareigų jis nušalintas suabejojus jo galimybe toliau pilnavertiškai atlikti pareigas.

Į gandus sureagavo ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Žinių radijui ketvirtadienį jis teigė, kad norėtų tikėti, jog ketinimai D. Misiūną paskirti uosto vadovu yra tik gandai.

„Aš tikrai noriu tikėti, kad tai yra gandai. Tai yra visiškai nepriimtina, tai yra viena iš svarbiausių valstybės įmonių ir tai konkursinė pozicija. Turi būti skelbiamas skaidrus, viešas konkursas su atvirais reikalavimais pretendentams, kad galėtų dalyvauti kuo daugiau stiprių žmonių. Tai vieno kandidato įvardijimas, noriu tikėti, yra tik gandai (...) Tai nepriimtina, kuomet pavardė įvardijama iš anksto. Juolab tai buvęs vadovas iš labai stambios verslo grupės ir būtų deleguojamas į valstybės įmonę, tai nemanau (...) Konkursas bus ir kiekvienas jame gali dalyvauti ir mes į tai žiūrėsime rimtai“, – „Žinių radijui“ sakė S. Skvernelis. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi