Verslas

2019.04.17 11:37

„Klasco“ generalinis direktorius Vytautas Kaunas jau nebevadovauja įmonei

BNS2019.04.17 11:37

Iš posto pasitraukęs koncerno „Achemos grupė“ valdomos vienos didžiausių Klaipėdos krovos bendrovių „Klasco“ generalinis direktorius Vytautas Kaunas, įmonei vadovavęs mažiau nei metus, sako atsistatydinęs savo noru – jo teigimu, po ilgų metų darbo bendrovėje atėjo laikas naujiems iššūkiams.

„Tikrai pasitraukiau savo noru. Buvo pareiškimas paduotas per paskutinį valdybos posėdį ir aš nutraukiau darbo santykius“, – BNS sakė 52-ejų V. Kaunas, nuo antradienio nebevadovaujantis įmonei.

„Pasitraukimo motyvai labai paprasti – „Klasco“ dirbu jau 14 metų, mintį brandinau kurį laiką. Mane dar kurį laiką sulaikė tai, kad buvau paskirtas generaliniu direktoriumi“, – teigė buvęs „Klasco“ vadovas. 

Pasak V. Kauno, jo pasitraukimas nėra susijęs nei su įmonės veiklos rezultatais, nei su miesto tarša, dėl kurios pastaruoju metu bendrovė itin kritikuojama. 

„Sprendimas absoliučiai nesusijęs su įmonės rezultatais (...). Praėjusių metų rezultatai yra šiek tiek blogesni, bet tam yra objektyvios priežastys. Jei pažiūrėti pastaruosius 14 metų, tai tie rezultatai taip ir eidavo tai aukštyn, tai žemyn (...). Taršos skandalai taip pat neturi nieko bendra. Čia yra iššūkiai, kurie yra bet kurioj įmonėj“, – sakė buvęs „Klasco“ vadovas. 

V. Kaunas apie savo ateities planus neatviravo, bet tikisi likti uosto versle.

„Dabar aš noriu pailsėti, o toliau žiūrėsim – manau, kad esu uostininkas ir nežadu pakeisti profilio ir nueiti į žemės ūkį. Bet jau norėčiau ir planuočiau pasilikti uoste“, – sakė V. Kaunas. 

„Klasco“ atstovė spaudai Vida Bortelienė BNS sakė, kad laikinai „Klasco“ vadovo pareigas perėmė nuo 2010 metų įvairias vadovaujančias pozicijas įmonėje užimantis Vytautas Štumbergas.

V. Kaunas „Klasco“ vadovavo nuo 2018-ųjų liepos ir pakeitė nuo 2009-ųjų įmonei vadovavusį Audrių Paužą. Iki tol jis buvo komercijos direktorius, o įmonėje dirbo nuo 2005 metų. Anksčiau jis 13 metų dirbo Klaipėdos jūrų uosto direkcijoje. 

Tuo metu „Klasco“ valdančios „Achemos grupės“ vadovai pastaruoju metu keičiasi nuolat – kovą į šias pareigas paskirtas Mindaugas Deksnys. Per pastaruosius septynerius metus, mirus buvusiam pagrindiniam „Achemos grupės“ akcininkui ir vadovui Bronislovui Lubiui, M. Deksnys yra jau devintas koncerno vadovas.

„Klasco“ turi biriųjų ir skystųjų trąšų, grūdų, generalinių krovinių ir ro-ro terminalus. „Sodros“ duomenimis, šiuo metu įmonėje dirba 594 darbuotojai. 2018 metų veiklos rezultatų įmonė dar nėra paskelbusi. 

„Achemos grupė“ valdo 93,5 proc. „Klasco“ akcijų, likusią dalį – smulkieji akcininkai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt