Verslas

2019.04.17 11:51

Šildymo sezono pabaiga: Vilnius apsisprendė, ką darys Kaunas ir Klaipėda?

Nors Vilniaus miestas penktadienį ketina uždaryti net septynis mėnesius trukusį šildymo sezoną, kiti didieji miestai to daryti dar neskuba. Savivaldybės primena, kad apsispręsti dėl šildymo – kiekvieno daugiabučio reikalas, todėl nutraukti šildymą gali kiekvienas daugiabutis savo nuožiūra.

Kaip žiniasklaidą informavo Vilniaus miesto savivaldybė, šildymo sezono pabaiga skelbiama atsižvelgus į prognozuojamą oro temperatūrą ir sulaukus šiltesnių orų.

Nuo penktadienio šildymas bus išjungtas bendrojo ir ikimokyklinio ugdymo, asmens sveikatos priežiūros įstaigose, sostinės daugiabučiuose ir administraciniuose pastatuose.

Daugiabučių namų gyventojai gali šildymą savo name išjungti ir anksčiau, kai dėl to bendrai sutaria dauguma namo gyventojų –  bendrijos pirmininkui arba daugiabučio administratoriui tereikia apie priimtą sprendimą informuoti savo šilumos tiekėją.

Klaipėdos savivaldybės viešųjų ryšių specialistas Vitalijus Čiapas teigia, kad Klaipėdos savivaldybė dėl šildymo sezono uždarymo sprendimą priims ketvirtadienį. Tikėtina, kad uostamiestis paseks sostinės pavyzdžiu.

„Planuojame [šildymo sezoną baigti] šį penktadienį arba kitos savaitės pradžioje. Ketvirtadienį numatoma priimti galutinį sprendimą. Pernai šildymo sezoną baigėme balandžio 11 d., o užpernai gegužės 5 d.“, – LRT.lt sako V. Čiapas.

Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas atkreipia dėmesį, kad dienomis jau džiugina šiluma, tačiau naktimis temperatūra nukrenta, todėl kol kas šildymo sezonas nebus nutrauktas.

„Nors dienomis oro temperatūra stebina, tačiau naktimis nukrenta vos iki kelių laipsnių šilumos. Sprendimą baigti šildymo sezoną priimsime po Velykų, sprendimas bus priimtas atsižvelgiant į pastarųjų trijų parų vidutinę oro temperatūrą. Šildytis ar ne – kiekvieno daugiabučio reikalas. Žmonės turi teisę patys nuspręsti, kada jiems savo pastate išjungti šildymą“, – teigia Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas

Teisės aktais nustatyta, kad šilumos vartotojai, įskaitant ir daugiabučius gyvenamuosius namus, gali stabdyti šildymą savo nuožiūra, nepažeidžiant nustatytų higienos normų, atkreipia dėmesį Kauno miesto savivaldybė.