Verslas

2019.04.17 11:36

Brangiau už šildymą mokėję sostinės gyventojai pasiekė savo: sąskaitos bus peržiūrėtos

Justina Ilkevičiūtė, LRT.lt2019.04.17 11:36

Daugiau nei turėtų už šildymą mokėję B23 projekto daugiabučių gyventojai pasiekė pergalę. Po LRT.lt straipsnio bendrovė „Hanner“ informavo, kad sąskaitos bus peržiūrėtos, o permokos grąžintos.

Kovo 12 d. LRT.lt rašė, kad sostinėje tarp Smolensko ir Birželio 23-osios gatvių esančių daugiabučių gyventojai nustėro gavę sąskaitas už gruodį, sausį ir vasarį. Nors šalyje centriniam šildymui taikomas lengvatinis 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas, jų sąskaitose buvo nurodytas 21 proc. PVM, taigi ir už šildymą teko mokėti brangiau.

Tada tiek statytojas – „Noto“, tiek vystytojas – bendrovė „Hanner“, tiek daugiabučius administruojanti įmonė „Admi“, tiek „Vilniaus šilumos tinklai“ kaltės neprisiimė ir pirštais baksnojo viena į kitą.

Straipsnį galite rasti ČIA

Balandį bendrovė „Hanner“ informavo, kad balandžio pirmą savaitę Vilniaus šilumos tinklai informavo plėtotoją „Hanner“ ir pastatą prižiūrinčią „Admi“, jog PVM tarifas už šildymą bus perskaičiuotas.

„Kaip pranešė Vilniaus šilumos tinklai, vykdant skaičiavimus už 2019 m. balandžio mėn. suteiktas paslaugas Smolensko g. 29, 31, 33 namams, suvartota šilumos energija už 2018 m. gruodžio mėn., 2019 m. sausio ir vasario mėn. bus perskaičiuota su 9 proc. PVM. 

Sprendimas priimtas po to, kai Vilniaus šilumos tinklams buvo pateikti nekilnojamojo turto registro išrašai, įrodantys, kad pastatytuose daugiabučiuose įrengtos gyvenamosios paskirties patalpos, kuriose gyvena butų savininkai“, – pranešė bendrovė „Hanner“.

Gyventojai apie priimtus sprendimus jau informuoti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt