Verslas

2019.04.17 06:59

Verslo atstovai sunerimo dėl naujo įstatymo: mano, kad tai varžys jų teises

Janina Mateikienė, LRT RADIJAS, LRT.lt2019.04.17 06:59

Darbdavių, investuotojų ir verslo atstovai yra susirūpinę, kad naujasis Lobistinės veiklos įstatymas gali apsunkinti socialinį dialogą, varžyti jų teises. Seimas pavasario sesijoje ketina priimti įstatymus, kuriais siekiama didesnio lobistinės veiklos skaidrumo bei viešumo, kurį lobistai daro teisėkūrai.

Seimo žmogaus teisių komiteto pirmininkas Valerijus Simulikas gavo darbdavių ir investuotojų kreipimąsi, kuriame prašoma išklausyti jų  susirūpinimą, kad naujasis lobistinės veiklos reglamentavimo esą gali diskriminuoti ir varžyti jų teises. Projekte lobistais norima pripažinti ne tik fizinius, bet ir juridinius asmenis, bendruomenes, atsiranda pareiga deklaruoti susitikimus ir politikams ir tiems kurie pas juos eina.

Projektas  parengtas siekiant pašalinti Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto tyrimo nurodytus trūkumus, kai verslo daroma įtaka įstatymų leidybai nebuvo deklaruojama. Teisingumo ministerijos duomenimis dabar lobistų sąraše yra maždaug 80 asmenų. Tai neatspindi realios situacijos, koks interesų grupių yra ,daromas poveikis teisėkūrai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.