Verslas

2019.04.17 16:05

Nepamirškite: dėl Velykų pavedimai tarp bankų nebus vykdomi 4 dienas

Jonas Deveikis, LRT.lt 2019.04.17 16:05

Lietuvoje veikiantys bankai primena, kad šventiniu Velykų laikotarpiu bus ribojami pavedimai į kitus bankus. Pavedimai tarp sąskaitų tame pačiame banke nebus ribojami ir klientus pasieks akimirksniu.

Atlikus pervedimą eurais į kitus Lietuvoje ir Europos Sąjungos (ES) ar Europos ekonominės erdvės (EEE) šalyje registruotus bankus balandžio 18 d. po 16 val., lėšos bus įskaitytos pirmą darbo dieną po Velykų, balandžio 23 d.

Lėšos pagal periodinius ar iš anksto pateiktus mokėjimo nurodymus į kitus Lietuvoje ir ES ar EEE šalyje registruotus bankus, jei pervedimo data balandžio 19 d., į gavėjo sąskaitą bus pervestos taip pat balandžio 23 d.

Tarptautiniai pinigų pervedimai balandžio 19 d. bus atliekami įprasta tvarka.

Pervedimai eurais į kitus Lietuvos ir ES ar EEE šalių bankus nebus atliekami nuo balandžio 19 d. 16 val., kadangi daugelyje Europos šalių Didysis penktadienis yra nedarbo diena.

„Swedbank“, SEB ir „Luminor“ bankų atstovai spaudai pranešė, kad mokėjimai banko viduje bus vykdomi įprasta tvarka bei piniginiai pavedimai klientus turėtų pasiekti iš karto. Taip pat primenama, kad „Swedbank“ momentinio mokėjimo paslauga besinaudojantys banko klientai švenčių laikotarpiu bet kuriuo paros metus galės atlikti pavedimą momentinio mokėjimo paslauga besinaudojantiems SEB klientams. 

„Luminor“ atstovė spaudai Giedrė Bielskytė siūlo atkreipti dėmesį į tai, kad banke „Luminor“ veikia dvi skirtingos sistemos, todėl pavedimai tarp buvusių DNB ir „Nordea“ klientų taip pat nebus vykdomi nuo ketvirtadienio 16 val. vakaro iki antradienio ryto.

Atsiskaityti mokėjimo kortelėmis prekybos vietose bus galima kaip įprasta, gyventojai taip pat galės išsigryninti pinigų bankomatuose, naudotis internetine bankininkyste ir išmaniosiomis kredito įstaigų programėlėmis, praneša Lietuvos bankų asociacija.