Naujienų srautas

Verslas2019.04.16 09:46

Vaičiūnas: situacija Astrave rodo praėjusių vyriausybių neveiksnumą

Lukrecijus Tubys, ELTA 2019.04.16 09:46

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pripažįsta, kad buvusi Andriaus Kubiliaus Vyriausybė nesugebėjo tinkamai įvertinti situacijos Astrave, kai prasidėjo atominės elektrinės statybos. Jo teigimu, per pastaruosius dvejus metus dabartinė Vyriausybė padarė gerokai daugiau, kad šio projekto būtų galima išvengti.

Anot Ž. Vaičiūno, Sauliaus Skvernelio Vyriausybė priėmė įstatymus, vienas kurių numato nepirkti elektros iš šios elektrinės, o kitas pripažįsta ją kaip nesaugią ir keliančia grėsmę Lietuvos saugumui.

„Trečias dalykas – streso testai. Praėjusių metų vasarą jie buvo atlikti, laukiama šio plano įgyvendinimo priemonių, jį turinti pateikti Baltarusija vėluoja. Kalbame su Europos Komisija, kad planas turi būti pateiktas iki šios elektrinės paleidimo. Be to, visos pagrindinės priemonės turi būti įgyvendintos iki paleidžiant šią atominę elektrinę“, – „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ sakė energetikos ministras.

Ž. Vaičūnas šios Vyriausybės nuopelnui priskiria ir tai, kad šių metų pradžioje Astravo atominė elektrinė buvo pripažinta kaip pažeidžianti Espo konvenciją.

„Galiausiai, nuosekliai einant šia trajektorija buvo pateiktas premjeros pasiūlymas Baltarusijai dėl šio projekto atsisakymo ir infrastuktūros panaudojimo dujinei elektrinei“, – vardino ministras. Jo teigimu, oficialaus atsakymo dėl šio pasiūlymo dar nėra gauta.

Ž. Vaičiūnas taip pat pažymėjo, kad buvusios Vyriausybės padarė ne viską, kad Astravo atominės elektrinės šalia Lietuvos nebūtų. Jis prisiminė A. Kubiliaus Vyriausybėje dirbusio energetikos ministro Arvydo Sekmoko vertinimus, kuriuos girdėjo ministerijoje eidamas kitas pareigas.

„Tai ne tik vidinė informacija. Ir vieši šaltiniai – tuometinio energetikos ministro pono Sekmoko liudijimai Seime, kuomet buvo sakoma, kad ten nieko nevyksta, ten vykdoma parodomoji akcija“, – sakė energetikos ministras Ž. Vaičiūnas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi