Verslas

2019.04.15 07:39

Vyriausybė planuoja finansuoti daugiau tiksliųjų mokslų ir medicinos studentų studijų

Urtė Korsakovaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.04.15 07:39

Vyriausybė pirmadienį turėtų patvirtinti po ministrų kritikos pataisytą šių metų valstybės studijų finansavimo planą. Jame numatoma daugiau nemokamų vietų tiksliųjų mokslų studentams ir gydytojams rezidentams.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis praėjusią savaitę nebuvo patenkintas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengtu studijų finansavimo planu. Premjeras teigė, kad nors siekiama sutelkti mokytojų rengimą trijuose universitetuose, valstybės finansuojamos pedagogikos studijos esą vėl „išmėtomos“ po įvairias aukštąsias mokyklas, o tai diskredituoja valstybės pastangas.

Premjeras taip pat teigė, kad ministerija turėtų padidinti valstybės finansuojamų gydytojų rezidentų studijų vietų skaičių. Kitų ministrų kritikos sulaukė ir siūlymas sumažinti nemokamų vietų skaičių tiksliųjų mokslų programose, nes taip valstybė esą nebeskatintų būsimų studentų rinktis tiksliuosius mokslus.

Atidėjus plano tvirtinimą, po poros dienų švietimo ministras Algirdas Monkevičius pareiškė radęs sprendimą, kuris įmanomas turint ribotą biudžetą.

Atnaujintame plane valstybei siūloma apmokėti 20 papildomų vietų gydytojams rezidentams, beveik 50 vietų matematikos ir po maždaug 100 inžinerijos bei informatikos studijų programose. Tačiau A. Monkevičius nekeičia siūlymo pedagogikos mokyti ne tik Vilniaus, Vytauto Didžiojo ir Šiaulių universitetuose.

Ministro teigimu, pedagogikos rengimo centrai turi teisę sudaryti sutartis su kitomis aukštosiomis mokyklomis dėl studentų rengimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt