Verslas

2015.06.09 16:18

„Gazprom“ atsakymo EK lauks iki rugsėjo vidurio

BNS 2015.06.09 16:18

Europos Komisija šešiomis savaitėmis – iki rugsėjo vidurio – pratęsė laiką, per kurį Rusijos dujų koncernas „Gazprom“ turi raštiškai atsakyti į įtarimus dėl piktnaudžiavimo monopoline padėtimi kai kuriose Vidurio ir Rytų Europos šalyse.

Europos Komisija šešiomis savaitėmis – iki rugsėjo vidurio – pratęsė laiką, per kurį Rusijos dujų koncernas „Gazprom“ turi raštiškai atsakyti į įtarimus dėl piktnaudžiavimo monopoline padėtimi kai kuriose Vidurio ir Rytų Europos šalyse.

„Koncernui „Gazprom“ duotos papildomos šešios savaitės išnagrinėti Europos Komisijos pretenzijas ir pateikti atsakymus. Galutinė atsakymo data – 2015 metų rugsėjo vidurys. Dokumentus atidžiai analizuojame, ruošiame atsakymus“, – žiniasklaidai sakė „Gazprom“ atstovas Sergejus Kuprijanovas.

Terminas pratęstas „Gazprom“ prašymu, pranešė JAV verslo leidinys „Wall Street Journal“.

„Gazprom“ teigė, kad jam reikia papildomo laiko įvertinti iškeltas problemas ir išversti dokumentus“, – teigė EK.

Bendrovė Komisijai nurodė šiuo metu analizuojanti bylos medžiagą ir ketinanti pateikti atsakymus.

Tuo metu „Gazprom“ valdybos pirmininko pavaduotojas Aleksandras Medvedevas pranešė, jog su Europos Komisijos EK nare Margrethe Vestager tikisi susitikti slaptų derybų.

„Turime laiko atsakymams. Nagrinėjame kaltinamuosius dokumentus ir ruošdami atsakymus susitarėme dviem susitikimams su M. Vestager, kuriuose būtų apsikeista nuomonėmis. Gali būti, kad tai bus slapti susitikimai“, – agentūrai „Interfax“ pareiškė A. Medvedevas.

Baigusi trejus metus trukusį tyrimą dėl „Gazprom“ galimo piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi Europos Sąjungos dujų rinkose, EK balandį pareiškė, kad Rusijos koncernas galėjo nustatyti nesąžiningas dujų kainas bei piktnaudžiauti padėtimi. Tačiau ar „Gazprom“ bus skirta bauda, Europos Komisija spręs, gavusi koncerno atsakymus ir pratęsusi svarstymą.

„Gazprom“ atsakymus turėjo pateikti per 12 savaičių.

„Gazprom“ kaltinimus neigė ir teigė, kad jau buvo padarytos didelės nuolaidos. Tačiau koncernas pasirengęs išvengti brangios bylos, kuri galėtų dar labiau komplikuoti Maskvos ir Briuselio santykius.

ES siekia, kad „Gazprom“ kainas nustatytų remiantis Europos neatidėliotinų sandorių rinkos kainomis, o ne savo įprasta formule. 2014 metų pabaigoje tik 16 proc. koncerno sutarčių buvo pagrįstos neatidėliotinų sandorių rinkos kainomis.