Verslas

2015.06.09 14:33

Lietuvos ir Gruzijos ekonominį bendradarbiavimą sustiprins įsteigta Tarpvyriausybinė komisija

LRT.lt 2015.06.09 14:33

Siekdama stiprinti Lietuvos ir Gruzijos dvišalį bendradarbiavimą, antradienį Vyriausybė posėdyje patvirtino Tarpvyriausybinės Lietuvos ir Gruzijos ekonominio bendradarbiavimo komisijos Lietuvos atstovų sudėtį.

Siekdama stiprinti Lietuvos ir Gruzijos dvišalį bendradarbiavimą, antradienį Vyriausybė posėdyje patvirtino Tarpvyriausybinės Lietuvos ir Gruzijos ekonominio bendradarbiavimo komisijos Lietuvos atstovų sudėtį.

Komisijai pirmininkaus ūkio ministras, į komisijos sudėtį įtraukti ir įvairių institucijų atstovai. Taip pat dalyvauti komisijos veikloje bus pakviesti verslo atstovai.

„Sudarius Tarpvyriausybinę Lietuvos ir Gruzijos ekonominio bendradarbiavimo komisiją šalims atsiranda daugiau galimybių aptarti dvišalio ekonominio bendradarbiavimo aktualijas, abipusiškai naudingo bendradarbiavimo sritis ir plėtros būdus, paskatinti ne tik valstybės institucijas, bet ir verslo asociacijas ir verslininkus užmegzti glaudesnius tarpusavio ryšius, vykdyti konkrečius bendrus projektus“, –  sako ūkio ministras Evaldas Gustas.

Pasak ūkio ministro, pirmasis Lietuvos ir Gruzijos Tarpvyriausybinės ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdis įvyks jau š. m. birželio mėn. pabaigoje, teigiama pranešime spaudai.

Statistikos departamento duomenimis, 2015 m. I ketvirtį iš 180 Lietuvos užsienio prekybos partnerių pagal prekybos apyvartą Gruzija buvo 44 vietoje, pagal eksportą – 38, pagal importą – 50 vietoje.

2015 m. I ketvirtį, palyginti su atitinkamu 2014 m. laikotarpiu, Lietuvos eksportas į Gruziją padidėjo 46,7 proc. ir sudarė 9,1 mln. eurų, lietuviškos kilmės prekių eksportas į Gruziją padidėjo 2,5 karto ir sudarė 3,2 mln. eurų.

2015 m. I ketvirtį lietuviškos kilmės prekių eksporto didžiausią dalį sudarė polietileno tereftalatas (32,7 proc. viso Lietuvoje pagamintų prekių eksporto į Gruziją dalis), medikamentai (22,3 proc.), kiaulės (6,4 proc.).

2014 m. gruodžio 31 d. duomenimis, Gruzijos investuotojai Lietuvoje buvo sukaupę 0,23 mln. eurų.