Verslas

2015.09.08 13:45

Y. Varoufakis perspėja ES lyderius

BNS2015.09.08 13:45

Graikijos finansų ministras Yanis Varoufakis pirmadienį perspėjo, kad Europos Sąjungos lyderiai privalo išvengti istorinės „nesėkmės“, ir paragino kuo greičiau priimti susitarimą derybose dėl Atėnų skolų.

Graikijos finansų ministras Yanis Varoufakis pirmadienį perspėjo, kad Europos Sąjungos lyderiai privalo išvengti istorinės „nesėkmės“, ir paragino kuo greičiau priimti susitarimą derybose dėl Atėnų skolų.

„Mums reikalingas susitarimas – ir greitai“, – Y. Varoufakis sakė per vieną diskusiją Berlyne dėl Graikijos ateities Bendrijoje, po anksčiau įvykusių derybų su Vokietijos finansų ministru ir kitais politikais.

Y. Varoufakis perspėjo, kad nesugebėjimas pasiekti susitarimo dėl skolų istorijoje būtų įvertintas kaip „Europos Sąjungos politinės klasės, mano, (finansų ministro) daktaro Wolfgango Schaeuble, Vokietijos kanclerės ponios Angelos Merkel ir Graikijos premjero Alexio Tsipro nesėkmė“.

„Turime istorinę pareigą neleisti, kad taip nutiktų“, – pridūrė jis, išprovokuodamas plojimus.

Graikija siekia užsitikrinti apie 7,2 mlrd. eurų išmoką iš tarptautinių skolintojų, kad galėtų iki birželio 30 dienos grąžinti 1,6 mlrd. eurų Tarptautiniam valiutos fondui (TVF).

Jeigu Atėnai paskelbtų nemokumą, tai tikriausiai sukeltų virtinę įvykių, kurie vestų į potencialiai chaotišką Graikijos pasitraukimą iš euro zonos.

Penkis mėnesius trukusios Graikijos ir tarptautinių skolintojų derybos tebėra įstrigusios, nesutariant dėl šalies biudžeto ateities uždavinių, ekonomikos reformų ir mokesčių.

Y. Varoufakis taip pat ragino A.Merkel pasakyti „vilties kalbą“ Graikijai, panašią į istorinį JAV valstybės sekretoriaus Jameso Byrneso kreipimąsi Štutgarte 1946 metais, žymėjusį pasikeitusią politiką Vokietijos ekonomikos atkūrimo po Antrojo pasaulinio karo atžvilgiu.Ministras sakė, kad tokia kalba Graikijai galėtų „tiesiog žymėti pasikeitusią atmosferą, atotrūkį nuo pastarųjų penkerių metų“.

„Kas turėtų pasakyti tokią vilties kalbą? Manau, kad tai turėtų atlikti Vokietijos kanclerė“, – pareiškė Y. Varoufakis, skambant plojimams, pridūręs, kad toks žingsnis galėtų būti atliktas Atėnuose arba bet kuriame kitame Graikijos mieste arba kaime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.