Verslas

2015.09.08 13:45

10 blogų įpročių, neleidžiančių praturtėti

DELFI.lt2015.09.08 13:45

Turtingi, sėkmės sulaukę žmonės nepraturtėjo staiga. Sėkmė yra procesas, kuris trunka daugelį metų. Turtingi žmonės dažniausiai yra įpratę gyventi kukliau už savo išgales.

Turtingi, sėkmės sulaukę žmonės nepraturtėjo staiga. Sėkmė yra procesas, kuris trunka daugelį metų. Turtingi žmonės dažniausiai yra įpratę gyventi kukliau už savo išgales.

Thomasas C. Corley svetainėje businessinsider.com pristato dešimties blogų finansinių įpročių sąrašą, kurį sudarė remdamasis penkerius metus trukusiu turtingųjų ir nepasiturinčiųjų tyrimu. Jei turite šiuos įpročius, niekada nepasieksite finansinės nepriklausomybės.

1. Eilinėms pragyvenimo išlaidoms apmokėti naudojate kreditinę kortelę. Jeigu nesugebate apmokėti įprastų pragyvenimo išlaidų ir esate priversti griebtis kreditinės kortelės, kad padengtumėte pragyvenimo išlaidas, vadinasi, gyvenate viršydamas savo išgales. Besikaupianti kreditinės kortelės skola yra trečioji pagrindinė bankrotų priežastis po darbo netekties ir medicininių išlaidų.

2. Daugiau kaip 25 proc. visų savo pajamų išleidžiate būsto išlaikymui. Būsto išlaikymo išlaidoms priskiriama nuomos kaina, paskolos įmokos, nekilnojamojo turto mokesčiai, komunalinių paslaugų mokesčiai, draudimas, remonto ir priežiūros išlaidos.

3. Daugiau kaip 15 proc. visų savo pajamų išleidžiate maistui. Šioms išlaidoms priskiriami pinigai už maisto produktus iš parduotuvės. Valgymas kavinėse priskiriamas pramogavimo biudžetui.

4. Daugiau kaip 10 proc. visų savo pajamų skiriate pramogoms ir dovanoms. Šiai kategorijai priklauso išlaidos už barus, restoranus, kiną, koncertus, knygas, dovanas ir pan. Sumos, paliktos už maistą kavinėse, ar pinigai už paruoštą maistą taip pat yra jūsų pramogavimo biudžeto dalis.

5. Daugiau kaip 5 proc. savo pajamų skiriate automobiliui. Šioms išlaidoms priklauso pinigai už išperkamąją nuomą, paskolą, draudimą, kurą, registraciją, autoservisų paslaugas ir transporto priemonės priežiūrą.

6. Daugiau kaip 6 proc. savo pajamų skiriate atostogoms.

7. Nors kažkiek pinigų skiriate lošimams.

8. Persistengiate pirkdami dovanas. Dovanos yra jūsų pramogavimo biudžeto dalis. Stengdamiesi pramogoms ir dovanoms skirti ne daugiau kaip 10 proc. savo pajamų, apsisaugosite nuo pagundos išleisti dovanoms pernelyg daug pinigų.

9. Daugiau kaip 5 proc. pajamų išleidžiate drabužiams. Nemažai turtingų žmonių iš minėto tyrimo didžiąją dalį savo drabužių pirkdavo išparduotuvėse. Pavyzdžiui, daugelis „Goodwill“ parduotuvių prekiauja geros kokybės drabužiais su didelėmis nuolaidomis. Galbūt teks kelis papildomus dolerius išleisti drabužio taisymui siuvykloje, bet taip elgtis vis tiek apsimokės.

10. Spontaniškai išlaidaujate. Spontaniškas išlaidavimas niekada nebūna geras dalykas. Emocijas privalote atskirti nuo savo finansinių principų. Prieš išleidžiant sunkiai uždirbtus pinigus, visada būna laiko suplanuoti savo pirkinius.

Laikydamiesi biudžeto ir įprasdami susirašyti visas savo išlaidas, atsidursite teisingame kelyje. Būsite priblokšti pamatę, kiek pinigų išleidžiate tam tikrose kategorijose.Kontroliuoti savo išlaidas nėra lengva. Tačiau kai tai taps kasdieniu įpročiu, bus jau lengviau.
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.