Verslas

2015.02.12 21:36

Vilniaus miesto transporto vairuotojai švenčia pergalę: įmonė grąžins skolą

Andrejus Žukovskis, Diena.lt2015.02.12 21:36

Profesinių sąjungų ir Vilniaus Viešojo transporto ginčas baigėsi pirmųjų pergalę. Iki birželio pradžios autobusų ir troleibusų vairuotojams beveik 8 mln. litų bus išmokėta kaip 13 „atlyginimas“.

Profesinių sąjungų ir Vilniaus Viešojo transporto ginčas baigėsi pirmųjų pergalę. Iki birželio pradžios autobusų ir troleibusų vairuotojams beveik 8 mln. litų bus išmokėta kaip 13 „atlyginimas“.

Atsisakė pradinio reikalavimo

Pirmosios išmokos darbuotojus pasiekė dar gruodžio mėnesį. Šitaip Vilniaus viešojo transporto vadovybė įvykdė kolektyvinėje sutartyje su darbuotojais numatytas sąlygas – metų pabaigoje, atsižvelgiant į darbo rezultatus išmokėti vieno vidutinio atlyginimo dydžio priemoką, įprastai vadinamą „13 atlyginimu“.

Šių metu pabaigoje įmonė savo darbuotojams buvo skolinga priemokas už visus 2009 metus, buvusio troleibusų parko darbuotojams už 2010 m., ir autobusų bei troleibusų darbuotojams už 2011 m. Gruodį buvo išmokėti 4 mln. litų, dar 2 mln. turėtų būti išmokėti šį mėnesį, o likę 1,6 mln. iki birželio pabaigos.

„Praeitais metais profesinės sąjungos iškėlė kolektyvinį ginčą dėl metinės priemokos, kuri yra numatyta kolektyvinėje sutartyje. Profesinės sąjungos reikalavo išmokėti įsiskonimą už priemoką už 2009, dalį už 2010 ir už 2011. Derėjomės ir galutinis susitarimas atrodo šitaip: už 2009 m. išmokos atsisakyta, už 2010 ir 2011 metus – priemokas grąžinsime“, – dėstė Vilniaus viešojo transporto vadovas Gintaras Nakutis.

Ruošėsi rimtam streikui

„Vilniaus dienos“ šaltinių duomenimis, dar gruodžio 10 d. Vilniaus savivaldybėje vykusio pasitarimo metu, sostinės meras Artūras Zuokas neigiamai vertino idėją išmokėti „13 atlyginimus“ atsižvelgiant į sunkią finansinę situaciją. Pasak G. Nakučio, pinigus nuspręstas išmokėti nepaisant sostinės valdžios nepritarimo.

Tai vidaus reikalas. Jeigu žiūrėtume į įmonės finansinę padėtį, tuos pinigus mes gal galėjome ir kitur panaudoti, bet su darbuotojais reikia atsiskaityti. O tas yra būtina“, – pastebėjo G. Nakutis.

Tiesa, susitarimas tarp Viešojo transporto vadovybės ir pavaldinių buvo pasiektas ne iškart. Iš pradžių administracija kategoriškai priešinosi reikalavimui kažką mokėti. Konfliktas tapo tiek aštrus, kad darbuotojų atstovai praėjusių metų lapkričio 14 d. planavo surengti streiką. Tačiau profesinių sąjungų planams sutrukdė teismo nuosprendis, skelbęs kad streikas neteisėtas.

„Po teismo sprendimo tęsėme derybas, kurių metu buvo pasiektas susitarimas. Darbuotojai atsisakė priemokos už 2009 m., o mes pažadėjome sumokėti pinigus už 2010 ir 2011 m“, – pareiškė G. Nakutis.

Skolas pardavė bankui

Pinigų skoloms grąžinti Viešasis transportas prasimanė, vienam iš lietu vos bankų pardavę dalį savivaldybės skolų. Iš viso buvo atsikratyta beveik penktadalis visų įsiskonimų.

„Metų pabaigoje paskalbėme konkursą ir pardavėme skolų už 20 mln. litų. Dabar dėl šitos skolos tarpusavyje aiškinsis bankas ir savivaldybė. Aišku savivaldybės skola mums taip pat yra labai didelė, dar apie 80 mln. litų lieka“, – dėstė pašnekovas.

Pasak G. Nakučio, skolas bandyta parduoti ir anksčiau. Keli konkursai buvo į vykę dar 2010 m. skelbtas konkursas ir metų pradžioje, tačiau nesėkmingai.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.