Naujienų srautas

Verslas2015.06.03 12:59

Regionų verslininkai iš ES fondų siekia gauti 166,7 mln. eurų plėtrai

LRT.lt 2015.06.03 12:59

Europos Sąjungos (ES) paramos verslui regionuose siekia apie pusantro šimto įmonių. Iš viso jos prašo 166,7 mln. eurų finansavimo, rašoma pranešime spaudai.

Europos Sąjungos (ES) paramos verslui regionuose siekia apie pusantro šimto įmonių. Iš viso jos prašo 166,7 mln. eurų finansavimo, rašoma pranešime spaudai.

Pagal ES struktūrinių fondų priemonę „Regio Invest LT+“ sulaukta 151 paraiška iš labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių gauti 166,7 mln. eurų finansavimą investicijoms į inovatyvios gamybos ar paslaugų verslo pradžią ir plėtrą regionuose.

Pasak ūkio ministro Evaldo Gusto, vyriausybės programoje itin daug dėmesio skiriama regionų plėtrai ir jų konkurencingumo didinimui, numatytos priemonės kurti naujas darbo vietas ir sudaryti sąlygas aktyviau plėtoti verslą šalies regionuose.

Šiuo tikslu ES struktūrinių investicijų 2014–2020 m. laikotarpiu numatyta tik regionų verslui skirta priemonė „Regio Invest LT+“.

Statistiniai duomenys rodo, kad didžioji BVP dalis sukuriama Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, o verslas koncentruojasi aplink minėtus miestus. Todėl priemonė „Regio Invest LT+“ sudarys sąlygas labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms ne didžiuosiuose šalies miestuose vystyti verslą, kurti naujas darbo vietas ir jas išlaikyti.

„Tikimasi, kad pagal ES paramos priemonę paskatinus  įmones investuoti į gamybos ar paslaugų pradžią ir plėtrą regionuose, bus sukurtos prielaidos kurtis naujam gamybos ir paslaugų verslui. Daug dėmesio skiriama siekiant sukurti kokybiškas darbo vietas, o galimybė įmonėms apmokyti dirbančiuosius padės spręsti aukštesnės kompetencijos darbuotojų stygiaus įmonėje problemą.

Investuotojas turės investuoti ne mažiau kaip 0,2 mln. eurų privačių lėšų, įkurti ne mažiau kaip 10 darbo vietų ir jas išlaikyti ne mažiau kaip 3 metus“, – sako ūkio ministras E. Gustas.

Pirminiais duomenimis, įmonės ketina vykdyti projektus Alytuje, Anykščiuose, Birštone, Druskininkuose, Elektrėnuose, Kaišiadoryse, Kalvarijos rajone, Kauno rajone, Kėdainiuose, Klaipėdos, Kretingos, Kupiškio rajonuose, Marijampolėje, Molėtų rajone, Palangoje, Panevėžyje, Plungėje, Prienų ir Raseinių rajonuose, Rietave, Šiauliuose ir Šiaulių, Šilalės, Širvintų, Švenčionių rajonuose, Telšiuose, Ukmergės rajone, Utenoje, Vievyje, Vilniaus rajone, Visagino savivaldybėje ir Zarasuose.

Įmonės, teikusios paraiškas, veikia metalo, stiklo apdirbimo, baldų gamybos, įvairių plastikinių gaminių gamybos, maisto, sveikatingumo paslaugų ir reabilitacijos, farmacijos, kosmetikos, popieriaus ir kartono perdirbimo, pakavimo, trąšų ir granulių gamybos, leidybos ir spaudos, durpių perdirbimo, logistikos sektoriuose.

Pasinaudojusios parama, įmonės galės finansuoti naujo pastato statybą ar rekonstrukciją, gamybos technologinių linijų įsigijimą ir diegimą, darbo užmokestį, darbuotojų mobilumo skatinimą ir kvalifikacijos kėlimą.

Didžiausias paramos dydis projektui, kuris skirtas tik įrangai, technologijoms įsigyti, gali siekti iki 0,9 mln. eurų.

Pagal pirmąjį priemonės „Regio Invest LT+“ kvietimą didžiausia prašoma suma – tai finansavimo maksimumas – 2,1 mln. eurų, mažiausia – 92,6 tūkst. eurų.

Paraiškas pagal šį kvietimą gauti ES investicijas buvo galima teikti iki gegužės 21 d. Šiuo kvietimu planuojama investuoti 28,9 mln. eurų, o per 2014–2020 m. laikotarpį pagal priemonę „Regio Invest LT+“ numatyta investuoti 86,9 mln. eurų ES paramos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi