Verslas

2015.06.03 17:08

A. Tsipras vyks į Briuselį lemiamoms deryboms dėl šalies skolų

ELTA, BNS 2015.06.03 17:08

Graikijos premjeras Alexis Tsipras turės vykti į Briuselį, kur jam bus pristatytas naujas planas, siūlantis, kaip įveikti Graikijos skolų krizę, informuoja BBC.

Graikijos premjeras Alexis Tsipras turės vykti į Briuselį, kur jam bus pristatytas naujas planas, siūlantis, kaip įveikti Graikijos skolų krizę, informuoja BBC.

A. Tsipras jau pareiškė turįs ir savo naujų pasiūlymų, užsimindamas apie „nuolaidas, kurioms pasiryžti buvo nelengva“.

Penktadienį Graikija privalo sumokėti 300 mln. eurų įsiskolinimą TVF. Baiminamasi, kad Graikija neturi būtinų lėšų ir savo įsipareigojimo neįvykdys, o tai gali sukelti rimtų padarinių šaliai, įskaitant ir priverstinį pasitraukimą iš euro zonos.

Naująjį planą parengė Tarptautinis valiutos fondas (TVF) ir Europos centrinis bankas (ECB) po derybų su Vokietijos kanclere Angela Merkel ir Prancūzijos prezidentu Francois Hollande`u. Trečiadienį A. Tsipras susitiks deryboms su Europos Komisijos (EK) pirmininku Jean`u-Claude`u Junckeriu.

Parengto plano detalės neskelbiamos, bet vyresnysis ES pareigūnas, kurį cituoja „Reuters“, teigia, kad jis apima „visas pagrindines politines sritis ir atspindi pastarųjų savaičių diskusijas“.

Antradienį A. Tsipras pranešė pateikęs „realistinį Graikijos krizės įveikimo planą“.

„Syriza“ partijos atstovas Nikos Filis antradienį pakartojo, kad vyriausybė nepasirašys jokio susitarimo, kuris nebus suderintas su jų griežto taupymo priemonių nepripažįstančia programa.

Įmoka, kurią Graikija turi sumokėti TVF penktadienį, yra pirmoji iš keturių bendro 1,5 mlrd. eurų įsiskolinimo Fondui dalių.

Prancūzijos ekonomikos ministras: bus pasiektas susitarimas dėl Graikijos

Prancūzijos ekonomikos ministras Emmanuelis Macronas trečiadienį pareiškė neabejojąs, kad gali būti pasiektas susitarimas tarp Graikijos ir jos tarptautinių kreditorių.

„Esame tikri dėl galimybių pasiekti susitarimą, nes šiuo klausimu vyksta labai intensyvus Prancūzijos ir Graikijos darbas. Tai rodė kelios pastarosios dienos, tai parodys ir ateinančios dienos“, – sakė ministras žurnalistams per bendrą spaudos konferenciją su kolega iš Vokietijos Sigmaru Gabrieliu.

Graikijos tarptautiniai kreditoriai antradienį parengė susitarimo gaires kairiųjų vyriausybei Atėnuose, kad būtų užbaigtos keturis mėnesius vykstančios įtemptos derybos, o šalis galėtų gauti finansinę pagalbą, kad išvengtų jai gresiančio nemokumo.

ES: derybų metu susitarimo nelaukiama

Europos Komisijos (EK) vadovo Jean-Claude Junckerio atstovas spaudai teigia, kad trečiadienį planuojamų EK pirmininko ir Graikijos premjero Alexis Tsipras derybų metu neturėtų būti pasiektas galutinis susitarimas dėl finansinės paramos Graikijai. Apie tai praneša „EUbusiness“.

„Šį vakarą nelaukiame jokio galutinio susitarimo, tai tik pirmoji, o ne galutinė diskusija, – nurodo spaudos atstovas Margaritis Schinas. – Šiuo metu derybose būtina susitelkti ties svarbiausiais (dalykais). O svarbiausi šiuo metu keli išliekantys klausimai, kuriuose vis dar susidaro skirtumų“.

Pareigūnas atsisakė patvirtinti, ar derybose taip pat dalyvaus euro zonos finansų ministrų grupės pirmininkas Jeroenas Dijsselbloemas. Sklinda gandų, kad A. Tsipras atkakliai savo pozicijos besilaikančio euro grupės vadovo derybose matyti nenori.

Pats J. C. Junckeris anksčiau yra teigęs, kad jo susitikime su A. Tsipru bus būtina išspręsti dar kelias problemas.

„Vis dar turiu išspręsti kelis klausimus, susijusius su vadinamąja „Graikijos problema“, todėl šiandien turėsiu dalyvauti įvairiuose susitikimuose, pavyzdžiui, su Graikijos premjeru“, – sakė EK pirmininkas.