Verslas

2013.01.15 15:38

A. Lukašenka: Baltarusija sugeneruoja trečdalį Lietuvos biudžeto

ELTA2013.01.15 15:38

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka per spaudos konferenciją žurnalistams sakė, kad Lietuva nenutrauks ryšių su Baltarusija, praneša BELTA. 

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka per spaudos konferenciją žurnalistams sakė, kad Lietuva nenutrauks ryšių su Baltarusija, praneša BELTA.

„Nutraukti ryšius su Baltarusija būtų pamišėliškas sprendimas“, – teigė A. Lukašenka.

Pasak jo, „Baltarusija generuoja apie 30 proc. Lietuvos biudžeto. Buvau informuotas, kad nuo 2015 metų ar net anksčiau Europos Sąjunga (ES) nebeteiks Lietuvai subsidijų, ką darydama dabar jai skiria du ar tris milijardus. Lietuva susidurs su dar didesniais iššūkiais“.

Baltarusijos prezidentas apie Baltarusijos krovinių tranzitą per Lietuvą sakė, kad „mes jų uostuose perkrauname iki 10 mln. tonų krovinių. Uostai gyvena iš mūsų prekių. Tiesa, kad partneriams Lietuvoje sakėme, jog svarstome ir kitas galimybes. Kai tik susitarsime dėl uostų Leningrado srityje ir dėl kainų su Ukraina, nebepasikliausime tik vienu variantu“.

Kalbėdamas apie artėjantį Lietuvos pirmininkavimą ES A. Lukašenka sakė, kad „faktas, jog Lietuva perims pirmininkavimą, nereiškia, kad ji taps pagrindine sprendimus priimančia valstybe“. A. Lukašenka teigė, kad iš Lietuvos pirmininkavimo ES daug nesitiki. Jis priminė, kad Lietuva ir Baltarusija yra kaimynės.

„Negali pasirinkti savo kaimynų. Tai buvo nulemta ir dvi šalys turėtų gyventi taikiai“, – tvirtino Baltarusijos prezidentas.

Apie Baltarusijos santykius su Baltijos šalimis A. Lukašenka sakė, kad „jei matysime savo partnerių Lietuvos ir Latvijos pagarbą, kurios nusipelnėme, duosime joms pinigų (siųsdami savo krovinius ir kurdami darbo vietas); jei jos tai įvertins, būsime pasirengę su jomis bendradarbiauti“.

„Neturime jokios stereotipinės politikos jų atžvilgiu. Tikrai neturime. Mūsų politika bus vystoma pagal Lietuvos ir Latvijos užsienio bei vidaus politiką Baltarusijos atžvilgiu“, – kalbėjo A. Lukašenka. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.