Verslas

2015.09.08 13:45

Šiaulių oro uostas skęsta skolose

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Šiaulių oro uosto skolos jau viršijo pusę milijono eurų. Antrą mėnesį atlyginimų negavę kvalifikuoti darbuotojai palieka darbą. 

Šiaulių oro uosto skolos jau viršijo pusę milijono eurų. Antrą mėnesį atlyginimų negavę kvalifikuoti darbuotojai palieka darbą. 

Savivaldybės įmonė išgyvena sunkius laikus. Veršelių vežėjai į Tel Avivą pasirinko kitą, pigesnį maršrutą, nebeliko krovinių ir iš Stambulo. Šiemet oro uostas aptarnavo vos 12 lėktuvų ir perkrovė 300-us tonų krovinių.

„Visą laiką investavome į infrastruktūrą, išlaikėme jos darbinį stovį, kad galėtų atskristi orlaiviai. Sumažėjus jų kiekiui atsirado įsiskolinimas. Dėl to kreipėmės į savivaldybę, kad dalinai prisidėtų situacijos gelbėjimo“, – sakė Romas Mikšys, Šiaulių oro uosto direktorius.

Pagerinti situaciją oro uostas tikėjosi, rengdamas turistinius skrydžius su bankrutavusia turizmo bendrove „Go planet“, o vėliau – kalėdines keliones į Londoną su vilniške „Air Lituanica“. Tačiau abiejų šių įmonių nebėra. Miesto meras sako, kad viena savivaldybė oro uosto neišgelbės, reikalinga ir vyriausybės pagalba.

Šiauliečiai teigia esą įsitikinę, kad oro uostą dar galima išgelbėti, o vėliau darbai įsisuksią – pradės veikti veterinarinės patikros postas, atsiras naujų investuotojų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.