Verslas

2015.09.08 13:45

„Gazprom“ nenori mokėti baudos už konkurencijos įstatymo pažeidimus

ELTA 2015.09.08 13:45

Teisme pradėtas nagrinėti bendrovės „Gazprom“ pareiškimas dėl Konkurencijos tarybos (KT) jai paskirtos baudos. Pareiškime teigiama, kad KT neteisingai vykdė baudos paskyrimo procesą ir pažeidė bendrovės teisę į gynybą.

Teisme pradėtas iš esmės nagrinėti bendrovės „Gazprom“ pareiškimas dėl Konkurencijos tarybos (KT) jai paskirtos baudos. Pareiškime teigiama, kad KT neteisingai vykdė baudos paskyrimo procesą ir pažeidė bendrovės teisę į gynybą.

Vilniaus apygardos administracinis teismas pradėjo nagrinėti administracinę bylą pagal OAO „Gazprom" skundą KT panaikinti nutarimą, kuriuo bendrovei už Konkurencijos įstatymo nuostatų pažeidimus buvo skirta per 35,7 mln. eurų bauda. 

Pareiškėja OAO „Gazprom" prašo teismo panaikinti kaip neteisėtą 2014 m. nutarimą, kuriuo Konkurencijos taryba pripažino, kad bendrovė savo veiksmais pažeidė Konkurencijos tarybos nuostatas, ir buvo nubausta 35,7 mln. eurų bauda.

Pasak pareiškėjos, Konkurencijos taryba netinkamai aiškino koncentracijos vykdymo sąlygą ir be pagrindo pradėjo tyrimą bei skyrė baudą. Be to, tyrimas nebuvo baigtas per įstatymo nustatytą terminą, buvo pažeistos procedūros, objektyviai neįvertintos visos aplinkybės.

OAO „Gazprom" mano, kad buvo pažeista bendrovės teisė į gynybą, nes pareiškėjai neleista susipažinti su 60 proc. bylos medžiagos. 

Vilniaus apygardos administracinio teismo atstovė Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė BNS sakė, kad „Gazprom“ prašė bylą stabdyti, bet teismas antradienį priėmė kitokį sprendimą.

„Gazprom“ ir Konkurencijos tarybos ginčas teisme antradienį nagrinėjamas nuo pat ryto ir kol kas nežinia, kada galėtų būti skelbiamas sprendimas.

Anksčiau „Gazprom“ teisme siekė susipažinti su Konkurencijos tarybos dokumentais, tačiau teismas Rusijos koncerno prašymą atmetė.

Bauda Rusijos įmonei skirta pernai birželį po dvejus metus trukusio tyrimo, susijusio su nesėkmingu bendrovės „Lietuvos energijos gamyba“ (LEG) bandymu pasirašyti su „Gazprom“ dujų mainų sandorį.

Konkurencijos tarybos ekspertai nustatė, kad „Gazprom“ atsisakymas derėtis su LEG dėl dujų mainų sutarties 2013-2015 metais sudarė kliūtis bendrovei įsigyti pigesnių dujų iš kito tiekėjo ir taip pažeidė Konkurencijos tarybos leidimo 2004 metais „Gazprom“ įsigyti 34 proc. „Lietuvos dujų“ akcijų sąlygas.