Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

A. Tsipras: Graikija derybose su kreditoriais padarė „nuolaidų“ dėl reformų

BNS 2015.09.08 13:45

Graikija pateikė savo tarptautiniams skolintojams „realistinį“ reformų planą, kuriame buvo padaryta kai kurių nuolaidų, antradienį pareiškė premjeras Alexis Tsipras.

Graikija pateikė savo tarptautiniams skolintojams „realistinį“ reformų planą, kuriame buvo padaryta kai kurių nuolaidų, antradienį pareiškė premjeras Alexis Tsipras.

„Praeitą vakarą buvo pateiktas išsamus planas“ kreditoriams, A. Tsipras sakė žurnalistams, pridūręs, kad buvo pateiktas „realistinis“ planas, turintis padėti šaliai išbristi iš recesijos ir užbaigti skolų krizę.

A. Tsipras nepateikė detalių apie jo vyriausybės pasiūlymus, bet kalbėjo apie „nuolaidas, kurios bus sudėtingos“.

Premjeras šiuos komentarus išsakė sklindant gandams, kad kreditoriai ruošiasi pateikti ultimatumą Atėnams, kai keturis mėnesius trukusiose derybose, per kurias Graikija buvo įtikinėjama vykdyti reformas, nebuvo pasiekta jokio proveržio.

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ir Europos centrinio banko (ECB) vadovai pirmadienį tarėsi su Vokietijos ir Prancūzijos lyderiais, o Europos Komisijos vadovas esą parengė „galutinį pasiūlymą“ Atėnams.

Europos skolintojai ir TVF reikalauja, kad Atėnai imtųsi didesnio masto reformų mainais į lėšas, turinčias apsaugoti Graikiją nuo bankroto. Tačiau prieš griežtą taupymą nusistačiusi Graikijos vyriausybė tam spaudimui nepasiduoda.

Penktadienį sukaks terminas, iki kurio Graikija turi grąžinti TVF daugiau negu 300 mln. eurų.

Baiminamasi, kad Graikijai nepakaks lėšų ir kad ji pasiskelbs esantį nemokumą. Toks žingsnis gali sukelti grandininę reakciją, kurią vainikuotų chaotiškas Graikijos pasitraukimas iš euro zonos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi