Naujienų srautas

Verslas2015.06.01 13:07

Premjeras: Centrinis bankas turi suvaldyti bankų įkainių augimą

BNS 2015.06.01 13:07

Lietuvos bankas turi suvaldyti komercinių bankų įkainių už pinigų išgryninimą augimą, teigia premjeras. Algirdas Butkevičius sako neigiamai vertinantis bankų sprendimą apmokestinti didesnių sumų išgryninimą bankomatuose.

Lietuvos bankas turi suvaldyti komercinių bankų įkainių už pinigų išgryninimą augimą, teigia premjeras. Algirdas Butkevičius sako neigiamai vertinantis bankų sprendimą apmokestinti didesnių sumų išgryninimą bankomatuose.

„Vertinu labai neigiamai ir atsimenu, kada Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, tvirtinamas Seime, ir kada jis susitikinėjo su Seimo nariais frakcijose, komitetuose, – aš tuo metu buvau Biudžeto ir finansų komiteto narys, – jo pirmas tikslas iškeltas buvo suvaldyti bankų įkainių augimą. Ir po to mes turėjome ne vieną kartą pokalbių ir kol kas Lietuvos bankas kažkodėl nesuranda jokių instrumentų, kaip visa tai suvaldyti ir sutvarkyti“, – pirmadienį Vilniuje žurnalistams sakė A. Butkevičius.

„Jam yra aiškiai duota užduotis, kad šitas klausimas, kuris jau senai Lietuvos bankui yra suformuotas, turi būti įgyvendintas iki galo, nes šiuo metu mes nematome jokių teigiamų susitarimų su komerciniais bankais“, – pridūrė premjeras.

DNB bankas penktadienį pranešė, kad apmokestino visas operacijas, kai iš bankomato išimami grynieji. Bankas nuo rugpjūčio 1 dienos už kiekvieną kartą, kai išimami grynieji, taikys 30 centų mokestį, o per mėnesį išėmus daugiau nei 500 eurų, įkainis sieks 0,3 proc. nuo išgryninamos sumos.

Tiesa, bankas sumažina vietinių pervedimų į kitus bankus įkainį nuo 41 iki 35 centų. Anot DNB banko, tai daroma, siekiant skatinti klientus daugiau naudotis mokėjimo kortelėmis. Nemokamai nuo 5 iki 100 eurų bus galima išgryninti parduotuvių „Maxima“ ir „Iki“ kasose, perkant už daugiau nei 5 eurus.

SEB bankas nuo liepos mažina nemokamai bankomatuose išduodamų grynųjų kiekį iki 500 eurų per mėnesį. Viršijus šią sumą, bus taikomas 0,4 proc. mokestis. Šiuo metu klientai, kurie naudoja „ SEB  mylimiausia Mastercard“ korteles, nemokamai gali išsiimti 1450 eurų, o „SEB  ISIC Mastercard“ – 1015 eurų per mėnesį.

SEB bankas taip pat nurodo, kad grynųjų kiekius mažina, skatindamas gyventojus naudotis kortelėmis. Šio banko klientai nemokamai nuo 5 eurų iki 100 eurų išsiimti taip pat galės parduotuvių kasose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi