Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Y. Varoufakis: Graikijos kreditoriai turi susiimti

ELTA 2015.09.08 13:45

Graikijos kreditoriai turi susiimti ir bendromis pastangomis parengti naują susitarimą dėl paramos skolų krizės drebinamai Graikijai, antradienį pareiškė Graikijos finansų ministras Yanis Varoufakis, praneša „EUbusiness“.

Graikijos kreditoriai turi susiimti ir bendromis pastangomis parengti naują susitarimą dėl paramos skolų krizės drebinamai Graikijai, antradienį pareiškė Graikijos finansų ministras Yanis Varoufakis, praneša „EUbusiness“.

„Metas institucijoms, ypač Tarptautiniam valiutos fondui (TVF), susiimti ir pasiekti susitarimą su mumis“, – CNN sakė Graikijos finansų ministras.

Radikalioji Graikijos kairiųjų vyriausybė pastarosiomis dienomis apie savo finansinę padėtį siuntė viena kitai prieštaraujančias žinutes.

Dėl vyriausybės nesugebėjimo susitarti su savo tarptautiniais kreditoriais – TVF, Europos Sąjunga ir Europos centriniu banku (ECB) – dėl reformų mainais į apie 7,2 mlrd. eurų paramos šalis atidūrė ties nemokumo riba.

Praėjusį savaitgalį šalies ministrų kabinetas pareiškė, kad Graikija nebeturi pinigų, kad nuo birželio 5 dienos galėtų pradėti mokėti skolas TVF.

„Keturi mokėjimai TVF birželį sudaro 1,6 mlrd. eurų, – sakė vidaus reikalų ministras Nikas Vutsis (Nikos Voutsis) sekmadienį per „Mega TV“ laidą. – Pinigai nebus pervesti, nes jų nėra. Tai žinomas faktas“.

Kitą dieną vyriausybės atstovas tvirtino, kad šalis toliau mokės skolas savo tarptautiniams kreditoriams tiek, kiek galės.

„Kiek tik išgalėsime mokėti, toliau vykdysime savo įsipareigojimus, susijusius su skolos grąžinimu“, – žurnalistams sakė Graikijos vyriausybės atstovas Gabrielis Sakellaridis.

Antradienį Y. Varoufakis paneigė pranešimus, esą šalis jau beveik neturinti pinigų.

„Mūsų valstybė dėl didžiulio Graikijos žmonių pasiaukojimo sugeba išgyventi turimomis priemonėmis, – sakė jis. – Mes atliksime mokėjimą, nes neabejoju, kad pasieksime susitarimą“.

Derybos Briuselyje dėl Graikijos reformų bus atnaujintos antradienį.

Anot Atėnų, šalys vis dar nesusitaria dėl tokių klausimų, kaip apmokestinimas, socialinis draudimas, darbo teisės ir reikalaujamas Graikijos biudžeto pertekliaus dydis.

Vyriausybė tikisi pasiekti susitarimą vėliausiai birželio pradžioje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi