Verslas

2015.09.08 13:45

Vietoje „Air Lituanica“ kuria skrydžių skatinimo fondą

ELTA 2015.09.08 13:45

Skrydžių bendrovei „Air Lituanica“ nutraukus veiklą, iš Vilniaus faktiškai nebus galima skraidyti dviem kryptimis, sako sostinės meras Remigijus Šimašius. Siekiant pritraukti naujų oro linijų į Vilnių, tam kuriamas specialus skrydžių skatinimo fondas.

Skrydžių bendrovei „Air Lituanica“ nutraukus veiklą, iš Vilniaus faktiškai nebus galima skraidyti dviem kryptimis, sako sostinės meras Remigijus Šimašius. Siekiant pritraukti naujų oro linijų į Vilnių, tam kuriamas specialus skrydžių skatinimo fondas.

Pasak R. Šimašiaus, iš devynių krypčių, kuriomis skraidė „Air Lituanica“, septynias bus galima pasiekti kitomis oro linijomis, tuo tarpu dvi kryptys, bent jau laikinai, bus nepasiekiamos.

„Tai yra Hamburgas, tai yra Praha ir į Miuncheną skraidys ne į tą oro uostą“, – sako meras.

Naujiems oro vežėjams į Vilnių pritraukti kuriamas skrydžių skatinimo fondas, kuriam, anot R. Šimašiaus, Vyriausybė šiuo metu pasiryžusi skirti 1 mln. eurų, dar tiek pat į būsimą fondą galėtų įnešti Vilniaus miesto savivaldybė. Kada toks fondas pradėtų veikti, neaišku, pasak R. Šimašiaus, tokiam fondui būtina rasti tinkamą teisinę formą, kuri neprieštarautų ES teisei, taip pat būtų geriau koordinuoti oro susisiekimo, bei Vilniaus ir Lietuvos marketingo klausimai.

„Air Lituanica“ vadovybė apie įmonės veiklos nutraukimą pranešė gegužės 22 d. „Air Lituanica“ bilietus gegužės 22-29 dienomis turėję keleiviai juos gali nemokamai pasikeisti į „airBaltic“ aviakompanijos bilietus ir skristi tais pačiais maršrutais per Rygą.

Penktadienį susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius atskleidė, kad investicijomis į „Air Lituanica“ domėjosi kompanijos iš Estijos, Pietų Afrikos Respublikos, taip pat latvių „airBaltic“.

Premjeras – apie naujo oro vežėjo pritraukimą

„Air Lituanica“ gyvavimą palaikyti buvo galima tik matant jos teigiamą perspektyvą, sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir užsimena apie naujo vežėjo pritraukimą į Lietuvą.

Pasak Premjero, sunku atsakyti į klausimą, ar reikėjo bandyti išlaikyti „Air Lituanica“, ar palaikyti jos gyvavimą.

„Pirma, reikia žinoti, kokia yra finansinė padėtis ir, aišku, visą laiką reikia analizuoti ir žiūrėti, jeigu yra tam tikros galimybės padėti tokiai kompanijai kaip nors finansiškai išgyventi artimiausiu metu ir jeigu yra ilgalaikis strateginis planas, kuris parodytų, kad jinai gali vykdyti savo veiklą ir po to dirbti pelningai, tai tada, sakyčiau, kad reikėtų išlaikyti tokią kompaniją“, – Vyriausybėje žurnalistams sakė Premjeras.

A. Butkevičius informavo, kad, nepaisant to, artimiausiu metu Vyriausybė Strateginiame komitete svarstys klausimą, kaip efektyviau valdyti visus tris šalies oro uostus ir kaip papildomai pritrauki atskirą vežėją Lietuvoje.