Verslas

2019.04.12 13:05

„Litgrid“ ieško linijos tarp Elektrėnų ir Alytaus rekonstruotojų

BNS 2019.04.12 13:05

Valstybės kontroliuojama elektros perdavimo bendrovė „Litgrid“ ieško 330 kilovoltų (kV) įtampos oro linijos tarp Lietuvos elektrinės Elektrėnuose ir Alytaus rekonstruotojų.

Įmonė balandžio 9 dieną paskelbė rangovo konkursą, jo laimėtojas per 44 mėnesius turės rekonstruoti liniją. Potencialių dalyvių pasiūlymų laukiama iki gegužės 14 dienos.

Techninės specifikacijos projekte nurodoma, kad linijos ilgis siekia 60,7 kilometro, ji eina per Elektrėnų, Kaišiadorių, Prienų ir Alytaus rajonų teritorijas.

Anksčiau šiemet „Litgrid“ pasirašė 21,6 mln. eurų vertės Alytaus transformatorių pastotės plėtros sutartį su energetikos įrenginių statybos bendrove „Žilinskis ir Co“.

Alytus yra svarbi jungtis Baltijos šalių elektros sistemų sinchronizavimui su Vakarų Europos tinklais – nuo čia eina „LitPol Link“ jungtis į Lenkiją. Pagal patvirtintą scenarijų sinchronizavimas vyks per „LitPol Link“ jungtį ir naują jūrinį kabelį tarp Lietuvos ir Lenkijos bei kitą papildomą infrastruktūrą.

Pirmajam projekto etapui 125 mln. eurų ES paramos gavusi Lietuva ketina sustiprinti ir paruošti sinchronizavimui vidaus tinklus, yra sakęs energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas. Tarp tokių jis minėjo liniją Bitėnai-Klaipėda, Bitėnai-Jurbarkas, Kruonis-Jurbarkas, taip pat skirstykla Mūšoje. 

Sinchronizavimo projektą su Europa ketinama įgyvendinti iki 2025 metų.

Baltijos šalys iki šiol veikia sinchroniniu režimu posovietinės energetinės sistemos vadinamajame BRELL žiede ir yra priklausomos nuo dispečerinės Maskvoje bei Rusijos elektros tinklo.