Verslas

2019.04.12 09:54

Tyrimas: Klaipėdos verslininkas remia Rusijos ginkluotųjų pajėgų cerkvės statybas

ELTA 2019.04.12 09:54

Šalies verslininkas Vladimiras Stefanovas per Azijoje registruotą įmonę finansuoja Rusijos ginkluotųjų pajėgų maldos namų statybas, rodo portalo 15min.lt atliktas tyrimas.

15min.lt, remdamasis BBC Rusijos tarnybos dokumentais, rašo, kad cerkvės statyboms buvo įkurtas fondas „Voskresenije“, o V. Stefanovas yra minimas tarp rėmėjų, kuriems fondas reiškia padėkas. Nurodoma, kad cerkvės statybos remiamos per bendrovę iš Azijos „Marine Repair and Supply pte“. Teigiama, kad pasaulyje yra registruotos dvi bendrovės tokiu pavadinimu – viena – Singapūre, kita – Honkonge, ir abi jos priklauso V. Stefanovui bei jo sūnui. 

Nurodoma, kad V. Stefanovo įmonė yra vienintelė užsienio įmonė projekto rėmėjų sąraše, o pagrindinę cerkvės ikoną apmokėti žada Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Cerkvės statybos taip pat yra vadinamos asmeniniu Rusijos gynybos ministro Sergejaus Šoigu projektu. Jos statybos taip pat finansuojamos Rusijos karo pramonės, aviacijos bendrovių, energetikos ir bankinio sektoriaus lėšomis. 

15min.lt rašo susisiekę su V. Stefanovu, bet šis nenorėjęs atsakyti į klausimus.