Verslas

2013.01.13 19:08

Iš varžytinių bus parduodamas buvęs „Lietuvos aido“ redakcijos pastatas

Liepa Želnienė, 15min.lt 2013.01.13 19:08

Vasario pabaigoje iš varžytinių bus parduodamas „Lietuvos aido“ savininkui Algirdui Pilveliui priklausęs, bet prieš keletą metų bankrutavus bendrovei areštuotas buvęs laikraščio „Lietuvos aidas“ redakcijos pastatas Vilniuje, Maironio 1.

Vasario pabaigoje iš varžytinių bus parduodamas „Lietuvos aido“ savininkui Algirdui Pilveliui priklausęs, bet prieš keletą metų bankrutavus bendrovei areštuotas buvęs laikraščio „Lietuvos aidas“ redakcijos pastatas Vilniuje, Maironio 1.

Gedimino kalno papėdėje esančias 1770 kvadratinių metrų dydžio patalpas, kurias naujam savininkui teks gerokai paremontuoti, pirkėjams siūloma įsigyti varžytinėse. Pradinė pastato pardavimo kaina – beveik 1,4 mln. litų.

Už pastatą gautos lėšos atiteks Valstybinei mokesčių inspekcijai, nes būtent jai 2006 m., kai bendrovei „Lietuvos aidas“ buvo iškelta bankroto byla, įmonė liko skolinga daugiau nei 4 mln. litų. Dar beveik 2 mln. litų iš „Lietuvos aido“ siekė atgauti pats A. Pilvelis.

Dar 2005 m. pradžioje A. Pilvelis buvo pats sumojęs  parduoti pastatą ir juo buvo susidomėję italai. Tačiau A. Pilvelis italų pasiūlymu pirkti pastatą nesusiviliojo ir ketino pats buvusios „Lietuvos aido“ patalpose atidaryti viešbutį.

Tuomet skaičiuota, kad viešbučio steigimo projekto bendra vertė siektų 13,5 mln. litų, dalį lėšų – 5,5 mln. litų – buvo planuojama pritraukti iš ES. A.Pilvelis norėjo viešbutyje įrengti konferencijų sales ir SPA.

„Tai labai geras pastatas, bet jam reikia didelių investicijų“, – tuomet apie dabar iš varžytinių parduodamą pastatą kalbėjo A. Pilvelis.

Tačiau visos A. Pilvelio viltys žlugo, kai 2006 m. bendrovei „Lietuvos aidas“ iškelta bankroto byla.  Pardavus areštuotą įmonės nekilnojamąjį turtą dabar tikimasi tik grąžinti skolas kreditoriams.

2009 m. „Lietuvos aido“ bankroto administratorius jau bandė parduoti buvusį „Lietuvos aido” redakcijos pastatą. Tuomet už jį tikėtasi gauti beveik 9 mln. litų. Tačiau pirkėjas taip ir neatsirado, todėl dabar pastatas bus pardavinėjamas iš varžytinių.

Parduodamas namas pastatytas 1940 m. Okupacijos metais jame buvusi įsikūrusi laikraščio „Tiesa“ redakcija, o po Nepriklausomybės atkūrimo 1990-aisiais, atkurtojo 1917 m. įsteigto laikraščio „Lietuvos aidas“ redakcija.

Nuo 2004 m. laikraštį pavadinimu  „Lietuvos aidas“ leidžia A. Pilveliui priklausanti Trakų spaustuvė. Pats A. Pilvelis yra šio leidinio vyriausiasis redaktorius. Be jo, redakcijoje dirba tik du žmonės.