Verslas

2015.05.21 16:32

A. Butkevičius susitiko su N. Nazarbajevu

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.05.21 16:32

Paskutinę vizito Kazachstane dieną premjeras Algirdas Butkevičius susitiko su Kazachstano prezidentu Nursultanu Nazarbajevu.

Paskutinę vizito Kazachstane dieną premjeras Algirdas Butkevičius susitiko su Kazachstano prezidentu Nursultanu Nazarbajevu.

Kalbėtasi apie dvišalius ekonominius santykius, pasirašytas sutartis ir galimybes, tarp jų – ir konteinerinio traukinio „Saulė“ paskelbimą oficialiu parodos „Expo 2017“ vežėju.

Kazachstano prezidentas pakvietė Lietuvos statybų ir kelių infrastruktūros specialistus dalyvauti šalyje vykdomuose projektuose ir tvirtino, kad labai vertina lietuvių patirtį.

Per A. Butkevičiaus vizitą Kazachstane pasirašytos tarpvyriausybinės sutartys: dėl įslaptintos informacijos abipusės apsaugos, dėl tarpusavio veiksmų užkertant kelią nusikalstamu būdu įgytų pajamų legalizavimui ir terorizmo finansavimui ir dėl bendradarbiavimo veterinarijos srityje.

„Kazachstanas yra pagrindinis Lietuvos partneris Centrinėje Azijoje. Džiaugiamės vis aktyvesniais politiniais santykiais, gerėjančiais prekybiniais ryšiais, tačiau potencialas dar neišnaudotas. Siekiame plėsti partnerystę tokiose srityse kaip logistika ir transportas, švietimas ir mokslas, medicina, kultūra ir turizmas“, – sako A. Butkevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt