Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Vilniaus sporto rūmų atnaujinimo projekto vertė – 20 mln. eurų

BNS 2015.09.08 13:45

Vilniaus Sporto rūmų rekonstrukcijos, įkuriant modernų kongresų centrą su konferencijų ir koncertų salėmis, projekto vertė, įskaitant pastato įsigijimą iš bankrutuojančios Ūkio banko investicinei grupės (ŪBIG), siekia iki 19,7 mln. eurų.

Vilniaus Sporto rūmų rekonstrukcijos, įkuriant modernų kongresų centrą su konferencijų ir koncertų salėmis, projekto vertė, įskaitant pastato įsigijimą iš bankrutuojančios Ūkio banko investicinei grupės (ŪBIG), siekia iki 19,7 mln. eurų.

Projekto, kuriam ketinama suteikti valstybinės svarbos statusą, vertė nurodoma Vilniaus savivaldybės tinklapyje pateiktoje galimybių studijos santraukoje. Anksčiau skelbta, kad iki 2017-ųjų ketinamo įgyvendinti projekto kaina galėtų būti apie 11,6 mln. eurų.

Turto banko vadovas Arnoldas Burkovskis BNS sakė, kad anksčiau skelbtoje projekto vertėje nebuvo įvertintos pastato įsigijimo sąnaudos, lėšos konferencijų įrangos įsigijimui, projektavimui.

„Taip pat nebuvo įvertinta tai, kad Sporto rūmai yra buvusių žydų kapinių teritorijoje, kas apsunkins sunkiosios statybinės technikos naudojimą rekonstrukcijos metu“, – BNS sakė A. Burkovskis.

Jis taip pat pabrėžė, kad skelbiama projekto vertė yra preliminari ir gali keistis dėl derybų su dabartiniais sporto rūmų savininkais, taip pat rengiant detalų investicinį projektą.

Turto banko projektų vadovė Girda Valiulytė BNS sakė, jog derybos dėl Sporto rūmų įsigijimo kol kas nevyksta ir galės būti pradėtos tik tuomet, kai Vyriausybė priims sprendimą pripažinti projektą svarbiu valstybei.

„Tikėtina, kad tai turėtų įvykti pirmąją birželio savaitę“, – teigė D. Valiulytė.

Planuojama, kad rūmus iš ŪBIG tiesiogiai įsigis Turto bankas, kuris taip pat investuos į rekonstrukciją ir naujo konferencijų centro įkūrimą. Centrą 10 metams ketinama išnuomoti konkursu pasirinktam operatoriui.

Galimybių studijoje pateikiamos dvi investicijų alternatyvos – rūmuose įrengti tik naują tarptautinius standartus atitinkantį konferencijų centrą, numatant galimybę patalpas nuomoti, arba kartu organizuoti kultūrinius renginius, festivalius, koncertus.

Pirmu atveju investicijų suma siektų apie 18,3 mln. eurų, o antru – 19,7 mln. eurų. Pirmuoju atveju 2018 metais naujajame centre būtų surengtas 81 renginys, antruoju – 131, o prognozuojami turistų srautai per 15 metų siektų atitinkamai 714 tūkst. ir 2,783 milijono.

Galimybių studijoje nurodoma, kad antroji alternatyva leistų ne tik geriau išnaudoti turtą, bet ir gauti papildomų pajamų iš renginių, tai pagerintų projekto atsiperkamumą. Pelningesnis projektas taip pat pritrauktų privačių investuotojų kapitalo.

Nurodoma, kad rūmų įsigijimas būtų finansuojamas valstybės lėšomis – tam numatoma skirti 5 mln. eurų. Rekonstrukcijai ketinama panaudoti 12,964 mln. eurų Europos Sąjungos paramos, o privataus investuotojo (operatoriaus) įnašas siektų 4,774 mln. eurų. Tokiu atveju bendra investicijų suma sudarytų 22,738 mln. eurų.

ŪBIG bankroto administratorius 14,7 tūkst. kvadratinių metrų ploto rūmus su kiemo statiniais bei žemės sklypu tris kartus nesėkmingai bandė parduoti aukcione, šiuo metu objektą siūloma įsigyti derybų būdu. Aukcionuose sporto rūmų, kurie yra įkeisti Šiaulių bankui, pradinė kaina svyravo nuo 9 mln. iki 11,4 mln. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi